Emniyet’ten ‘Huzurlu Sokaklar Projesi’

Samsun’da, Emniyet Genel Müdürlüğü talimatıyla ‘Huzurlu Sokaklar Projesi’ başlatılıyor. Proje kapsamında sokaklarda dilencilik yaptırılan, mendil ve hediyelik eşya satışı yaptırılan çocuklar koruma altına alınacak

Emniyet’ten ‘Huzurlu Sokaklar Projesi’

Emniyet Genel Müdürlüğü sokakta çalıştırılan, dilenen ve dilendirilen çocuklara, sokakta çalışan ve dilenen yaşlılara, engellilere yönelik, ‘Huzurlu Sokaklar Projesi’ni Samsun’da başlatıyor. Proje kapsamında oluşturulan ekipte 1 başpolis, 1 asayiş veya önleyici hizmetler polisi, 1 trafik polisi, 1 çocuk polisi, 1 sosyal hizmet meslek elemanı ve 2 belediye zabıtası yer alıyor. Projenin 16 Mayıs’tan itibaren Samsun’un İlkadım, Atakum, Canik, Tekkeköy ilçelerinde belirlenen saatlerde uygulama operasyonları kapsamında hayata geçirilecek. Emniyet yetkilileri, projenin asıl amacının çocukların sokakta dilenmesine, çalışmasına engel olmak ve sokağın tehlikelerinden, risklerinden korumak, onları bu konuda aracı olarak kullanan diğer insanlara da gerekli yaptırımları uygulayabilmek olduğunu belirttiler.

DİLENEN ÇOCUKLARA PARA VERMEYİN

Sokakta çalışan, çalıştırılan, dilenen ve dilendirilen çocukların yanı sıra, yaşı büyük şahıslarla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Emniyet yetkilileri, “Projenin bir diğer ayağında vatandaşlarımızı bu konuda bilgilendirerek sokakta çalışan, çalıştırılan çocuklara ve yaşı büyük şahıslara para vererek veya bunlardan hizmet satın alarak bu çocuklarımızı sokağa bağlamamalarını önemle rica ediyoruz. Devletimizin gerçek ihtiyaç sahibi olan çocuklara ve çocukların ailelerine ilgili kurumlar aracılığı ile gerekli yardımların yapıldığının vatandaşlarımız tarafından bilmesini istiyoruz” dediler.

Gülsüm ATİK

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2017, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER