Emekliler Arsa Arıyor

Türkiye Emekliler Derneği Samsun Şube Başkanı İbrahim Gür, TOKİ tarafından yapılacak olan toplu konutlar için yer arayışına girdiklerini fakat arsa sıkıntısı yaşadıklarını belirtti

Emekliler Arsa Arıyor

‘TOKİ’den emekliye ev müjdesi’ ile başlayan proje ilk olarak Batman’da hayata geçti. Diğer illerde olduğu gibi Samsun’da da söz konusu proje hayata geçmek için bekliyor. 240 lira aylık taksitle emeklileri ev sahibi yapacak olan proje için Samsun’da iki binin üzerinde başvuru olduğunu dile getiren Başkan Gür, “TOKİ, emekli eve geçtikten sonra peşinat almadan sadece aylık 240 lira taksitle ev sahibi yaparken, bizler de dernek olarak başvurularda hiçbir ücret almıyoruz” dedi.

 

SADECE AYDA 240 LİRA ÖDENECEK

Başkan Gür, “Toplu Konut İdaresi tarafından emekliye verilecek olan daireler iki odası, mutfağı, salonu olan daireler. Emekliler kura çekildikten sonra hiçbir ücret ödemeden eve girince ayda 240 lira taksit ödeyecek. Bu projenin Samsun’da da yapılmasını bekliyoruz. Bu konuyla ilgili TOKİ’den sorumlu Vali Yardımcısı Mehmet Ali Karatekeli ile gerekli görüşmeleri yaptık. Vali Yardımcımız Karatekeli belediyelere yazı yazarak ellerindeki yerlerin tespitini istedi. Şimdiye kadar sadece Canik Belediyesinden 17,5 dönümlük yer tahsis edildi. Bu yer bir başlangıç ama yeterli değil” diye belirtti.

ARSA SIKINTISI YAŞANIYOR

Samsun’da arsa sıkıntısı yaşadıklarını kaydeden Başkan Gür, “Vali yardımcımız ile görüşmemizde Samsun’da arsa sıkıntısı yaşandığı ve arsa arayışı yapıldığı belirtildi. Yeni yerler bulunduğu taktirde TOKİ ile görüşmeler başlanacak. Türkiye genelinde sadece Batman’da pilot proje olarak başlanıldı ve oradaki emekli vatandaşlarımız dairelerine geçti. Binaları ile ilgili görüştüğümüz Batmanlı emekliler çok memnun kaldıklarını ve evlerinin de çok güzel olduklarını ifade ediyorlar. Bu proje Samsun’da da kısa süre içerisinde hayata geçmesi için vali yardımcımız ve belediyelerimizle sıkı bir çalışma içerisindeyiz” diye belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER