Elvinder'den Bayramda Çocuk Şenliği

El Verenler Derneği (ELVİNDER), Ramazan Bayramı'nda ‘Eele Elele Daha Güzel Yarınlara’ sloganıyla dört köy halkını aynı meydanda topladı. Büyüklerin de katılımıyla tam bir şölene dönüşen şenlik, büyük bir katılımla yapıldı

Elvinder'den Bayramda Çocuk Şenliği

El Verenler Derneği (ELVİNDER) Ramazan Bayramı'nda muhteşem bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Taflan, Özören, Erikli ve o bölgedeki dağ köylerinin birleştiği alanda yapılan 1. Bayram Çocuk Şenliği, çocuklar için yapılan birbirinden güzel etkinlikler ve köy kadınlarının katılımıyla unutulmaz bir coşkuya sahne oldu.

GELENEKSEL HALE GELECEK

ELVİNDER'in artık her yıl Ramazan Bayramı'nda gerçekleştirmeyi planladığı şenlik, özellikle çocuklar için yapılan etkinliklerle ilgi topladı. Taflan, Özören, Erikli ve o bölgeye bağlı dağ köylerinin birleştiği bir alanda yapılan şenliğe bin kişiye yakın vatandaş katıldı. Köy çocukları büyüklerle, büyükler de küçükleriyle birlikte bambaşka bir bayram kutlama fırsatını buldu. Dört köy muhtarının destek verdiği şenlikte çocuklar yüz boyama, palyaço, resim yapma gibi etkinliklerle gönüllerince bir bayram geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

ÇOCUKLARIMIZ BİZİM HER ŞEYİMİZ

ELVİNDER Başkanı Yeşim Gürsoy, şenliğe katılımın yoğun olmasından dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirterek, "Şeker Bayramı'nda özellikle kırsal alandaki çocuklarımızla birlikte olma ve onlarla kenti, kentle kırsalı birleştirme düşüncesinden yola çıkarak ailelerimizle birlikte bir kırsal alanımızda olma kararı aldık. Bu yıl ilkini başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere Empati Organizasyon, Cook in Catering in büyük katkılarıyla her türlü animasyon oyunlarını diş bakım setleri kitaplar oyuncaklar gibi çeşitli bayram hediyelerimizin yanı sıra sınırsız yiyecek içecek stantlarımız, Grup Şems'in yayla tulumları eşliğindeki muhteşem türküleriyle tam bir Anadolu şenliği yaşadık. Köy halkıyla özellikle kadınlarla yaptığımız sohbetlerde onlara destek olabileceğimiz diğer konular hakkında bilgi aldık" diye konuştu.

KÖYLER HEPİMİZİN ÖZÜ

Hızla gelişen dünyada artık kaybetmeye başlanan değerleri yeniden canlandırmayı amaçladıklarını vurgulayan yeşim Gürsoy, "Özümüz olan köylerimize kent ve kırsal arasındaki yaşam şartlarının değerlendirilmesine belki de hepimizin ciddi düşünmesine sebep olacak bir sürü tespitle çocuklar mutlu biz mutlu bir şekilde tamamladık. Seneye çok daha kapsamlı yapmayı planladığımız şenliğimizde şehirden çok daha büyük katılım sağlamayı çocukları mutlu etmenin bayram gibi bayram yaşamalarını sağlamanın yanı sıra sahip olduğumuz değerleri yaşatmak ve yıllardır cinsiyet ayırt etmeksizin insan odaklı çalışan bir sivil toplum kuruluşu olarak sadece kent değil ülke nüfusumuzun nerdeyse yüzde ellisinden fazlasını oluşturan kırsal alanlarımızın varlığını sorunlarını ve desteklerimize olan ihtiyaçlarının hepimiz tarafından anlaşılması içinde fırsat olacağı düşüncesindeyiz" diye konuştu.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER