Ellerimiz Kırılsaydı Da Oy Vermeseydik

Canik ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi Arasta Sokak sakinlerinden Bahri Günet, “Çukurları kapatılmayan yolda düşen 5 yaşındaki çocuğun bacağı kırıldı. Ellerimiz kırılsaydı da oy vermeseydik” diye isyan etti

Ellerimiz Kırılsaydı Da Oy Vermeseydik

Bir yıldır yollarının yapılmasını bekleyen Arasta Sokak sakinleri belediyeye gittiklerinde sürekli bir mazeretle geri döndüklerini belirttiler. Son olarak elektrik hatlarının yolun altına döşenmesinden sonra kazılan yolun kapatılmadığını kaydeden mahalle sakinleri yolarının köstebek yuvası gibi olduğunu söylediler. Mahalle sakinlerinden Bahri Günet, “Mahallemizde su, kanalizasyon, doğalgaz çalışmaları tamamlanmıştı. Son olarak geçtiğimiz yıl yaz ayında elektrik hatları da yolun altına alındı. Yaklaşık bir yıl önce kazılan yolumuzun tekrar kapatılması ve düzenlenmesi için Canik Belediyesine defalarca başvurumuzu yaptık fakat bir türlü sonuç alamadık” dedi.

‘1 YILDIR MAĞDURUZ’

Günet, “Belediyeden kimle görüşsek bize ihale yapılacağını söylüyorlar. Bizim sokağımızla birlikte birçok sokağın yolu da bozuktu fakat hepsinin yolu yapılırken bizim ve Toruntay Sokağın yolu halen yapılmayı bekliyor. Belediye bu ihaleleri tüm sokaklar için neden yapmıyor da bizi bir yıldır mağdur ediyor. İhale yapılmak için ne bekleniyor? Her defasında ihale veya hava muhalefeti önümüze bahane olarak sürülüyor. Biz artık bahane değil icraat istiyoruz” diye belirtti.

‘GENÇ’İ MAKAMINDA BULAMIYORUZ’

Belediye Başkanı Osman Genç’i bir türlü makamında bulamadıklarını dile getiren Günet, “Belediyedeki müdürlerle yaptığımız görüşmelerden sonuç alamayınca Belediye Başkanı Osman Genç ile görüşmek istedik fakat ne zaman kendisini sorsak bize şehir dışında olduğunu söylediler. Bir yıldır Belediye Başkanını makamında bulamadık. Son olarak Fen İşleri Daire Başkanı ve Osman Genç’in vekili olduğu söylenen bir başkan yardımcısı bizlere Ramazan ayına kadar sokağımızın yolunun yapılacağını söylediler. Ramazan ayını bitirdik, Ramazan Bayramı’nı da geçirdik ama ne gelen var nede giden” diye konuştu.

ÇUKUR YÜZÜNDEN BACAĞI KIRILMIŞ

Komşusuna gelen misafirin 5 yaşındaki çocuğun bacağının açık kalan çukurdan dolayı kırıldığını belirten Günet, “Açılan çukurlar Canik Belediyesi tarafından çakılla idarelik kapatılırken yağan şiddetli yağmur çakılı alarak yolun başına yığıyor. İki ay önce komşumuz İsmail Hakkı’ya gelen misafirin 5 yaşındaki ufak çocuğu yolda açılan çukura düşerek ayağını kırdı. Ufak çocuğun bacağını kırması bardağı taşıran son damla oldu. O çocuğun bacağını kim kırdı şimdi. Ellerimiz kırılsaydı da oy vermeseydik. Biz vatandaşsak hizmet almamız lazım. Oy zamanı üç beş kişiyle gelerek balkona gül atıyorsun, şimdi neden gelmiyorsun?” şeklinde sordu.

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER