Ekmek Üreten 15 Pastane Tespit Edildi

Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiğit, ruhsatsız ekmek üreten 15 pastane daha tespit ettiklerini söyledi

Ekmek Üreten 15 Pastane Tespit Edildi
Samsun’da bulunan 15 pastanenin üretim raporu olmadan ekmek ürettiğini belirten Oda Başkanı Yılmaz Yiğit, fırıncıların sorunları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ekmek ve pide fiyatları konusuna da değinen Yiğit, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Ruhsatsız ekmek satan pastaneler konusunda çok titiz davrandıklarını ifade eden Yılmaz Yiğit, “Belediye ruhsatı olmaksızın ekmek üretimi yapan pastaneler var. Bununla alakalı olarak bu iş yerleri hakkında gerekli belediyeler ile yazışmalarımız sürüyor. Bu konunun üzerinde duruyoruz ve takipçisiyiz. İlkadım ilçesinde 15 tane ekmek üreten pastane tespit ettik. Bunların nerede olduklarını, hangi adreste bulunduklarının tespiti yapıldı. Daha önce belirlediğimiz pastanelerde oldu. Bu bilgiler ilgili belediyeler ile paylaşıldı. Sonuçları bekliyoruz” dedi.

“PİDE FİYATLARINA ZAM OLUP OLMAYACAĞI BELLİ DEĞİL”
Ekmeğe düşünülen zam ve pide fiyatları hakkında da konuşan Yiğit, “Şu anda Samsun’da ekmek fiyatlarının artması ile alakalı bir durum yok. Un fiyatlarına afaki bir zam olmadığı sürece ekmeğe zam düşünülmüyor. Ramazan pidesinin fiyatları Mayıs ayında belirlenecek. 2 yıldır pide fiyatlarına zam yapılmadı. Bu 3. sene olacak. Şu anda pide fiyatlarına zam olup olmayacağı belli değil” diye konuştu.
Samsun’da ekmek 1 liradan satılırken, Ramazan pidesi ise geçen yıl 2 liradan müşteriye sunulmuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER