Ebeler ve Hemşireler Günü Kutlandı

Ebe ve Hemşireler Derneği (EHEMDER) Samsun Şubesi, 'Ebeler ve Hemşireler Günü'nü Atatürk Anıtı'na çelenk sunarak kutladı.

Ebeler ve Hemşireler Günü Kutlandı
Anıt Park Atatürk Anıtı'nda düzenlenen programa EHEMDER Samsun Şube Başkanı ve Samsun Gazi Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Şükriye Turgut, ebe ve hemşireler katıldı.

"SAĞLIKLI ANNE VE SAĞLIKLI ÇOCUK BAŞARILI TOPLUMLARIN TEMELİNİ OLUŞTURUR"

Çelenk sunumunun ardından bir konuşma yapan EHEMDER Samsun Şube Başkanı ve Samsun Gazi Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Şükriye Turgut, "Dünyamızın en önemli varlığı olan insanın mutluluk ve refah içerisinde daha uzun yaşaması bütün kuruluşların, devletlerin, uluslararası örgütlerin temel hedefidir. Bu hedefin gerçekleşmesi ise bireyin doğum öncesinden başlamak üzere profesyonel ellerden alacağı iyi bir sağlık hizmetine bağlıdır. Bu sağlık hizmetinin en önemli sunucuları olan siz ebelerimize çok önemli görevler düştüğü bir gerçektir. Sağlıklı anne ve sağlıklı çocuk başarılı toplumların temelini oluşturur. Anneler ve çocuklar iyi bir hayat sürer ve gelişimlerini olumlu yönde sağlayabilirlerse toplumlarda zenginleşip gelişecektir. Bir ülkenin gelişmişlik göstergeleri arasında yer alan doğum hızı ile anne ve çocuk sağlığı ölçütlerinin oluşturulmasında büyük payı olan ebelik mesleğinin profesyonel bir meslek olarak gelişiminin hızla devam etmekte olması ebelik mesleği ve sağlık ekibi adına büyük önem taşımaktadır. İnsan yaşamında her yeni doğan bebek yeni bir umuttur, gelecektir. Bu umudun sağlıklı doğması için annenin sağlıklı olması, gebeliğini sağlıklı olarak planlaması, kendisi ve bebeğinin sağlığı konusunda yeterli bilgiye sahip olması gerekir" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER