Dünyaca ünlü minik piyaniste Samsun’dan eğitmen 

12 yaşında dünyada ün yapan minik piyanist Dmitry Ishkhanov’un Türkiye konserleri öncesi prova çalışmalarını Samsun Devlet Opera ve Balesi Şefi Mikhail Kirchhoff üstlendi.

Dünyaca ünlü minik piyaniste Samsun’dan eğitmen 

Samsun Devlet Opera ve Balesi Şefi Mikhail Kirchhoff, 12 yaşında dünyada ün yapan minik piyanist Dmitry Ishkhanov’un Türkiye konserleri öncesi prova çalışmalarını üstlenen şef oldu.

Küçük yaşına rağmen Rusça, İngilizce, Almanca ve İspanyolca dillerini bilen başarılı piyanist Ishkhanov, Köln Müzik ve Dans Yüksekokulu'nda öğrenimine devam ederken, bir yandan da konserler veriyor. Bursa’da Türkiye konserini gerçekleştiren Dmitry Ishkhanov, brova çalışmalarını Samsun Devlet Opera ve Balesi Şefi Mikhail Kirchhoff’un gözetiminde yapmayı tercih etti.

Deneyimli koro şefi Mikhail Kirchhoff, Türkiye konserleri öncesi 12 yaşında üne kavuşan minik piyanisti çalıştırdı. Samsun Devlet Opera ve Balesi Şefi Mikhail Kirchhoff, minik piyanistin sanat alanında bir çok başarılara imza atacağına inandıklarını söyledi.

13 ÜLKEDE KONSER VERDİ 

Küçük yaşlarda piyano çalmaya başlayan ve bugüne kadar Fransa, İtalya, Hollanda, Belçika, Almanya gibi 13 ülkede konser veren 12 yaşındaki Rus piyanist Dmitry Ishkhanov, izleyenleri kendine hayran bırakıyor. 

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası'nın (BBDSO) konuğu olarak geldiği Türkiye'de sanatseverler ile buluşan Ishkhanov, Dmitry Kabalevsky'nin piyano konçertosunu seslendirdi. 

Ishkhanov, küçük yaşına rağmen sergilediği performansla izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Ishkhanov yaptığı açıklamada, 15 Şubat 2005'te Rusya'nın Moskova kentinde dünyaya geldiğini, klasik müzik dinlemekten ve beste yapmaktan hoşlandığını söyledi. Müziğe ve piyanoya ilgisinin, müzik eğitimine sahip bakıcısı sayesinde 3 yaşında başladığını belirten Ishkhanov, "İlk başlarda eğlence amaçlı bakıcım ile piyano çalışmalarına başladım, profesyonel kariyer düşünmedik. 4 yaşındayken ailem Malta'ya taşındı ve burada profesyonel anlamda piyano eğitimlerine başladım. 8 yaşıma geldiğinde ise Malta'da bulunan İngiliz Kraliyet Müzik Okullarının (ABRSM) uygulamalı piyano dalında beşinci seviyeyi tamamladım." dedi.  

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2017, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER