Düğünde kameramanı öldüren maganda 16 ceza aldı

Samsun'da düğünde havaya ateş açan ve düğünü çeken kameramanın ölümüne yol açan maganda 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Düğünde kameramanı öldüren maganda 16 ceza aldı

Samsun'da düğünde havaya ateş açan ve düğünü çeken kameramanın ölümüne yol açan şahıs 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Olay, geçen 11 Temmuz 2016 tarihinde Samsun’un Çarşamba ilçesi Kabaceviz Mahallesi’ndeki bir düğün töreninde meydana geldi. Düğün töreninin çekimlerini yapan 20 yaşındaki Erhan Oruç, düğüne gelen ve tabancayla rastgele havaya ateş açan 68 yaşındaki İsmail D.'nin tabancasından çıkan kurşunun başına isabet etmesi sonucu ağır yaralandı. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan kameraman Erhan Oruç, 17 gün sonra hastanede hayatını kaybetti.
Olaydan sonra jandarma tarafından gözaltına alınan ve 12 Temmuz 2016 tarihinde tutuklanarak Çarşamba A Tipi Kapalı Cezaevine konulan İsmail D. hakkında Çarşamba Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. İsmail D.'nin tabancası ile ölen gencin kafasına isabet eden mermi çekirdeğinin birbiriyle örtüştüğü tespit edildi.
Bugün görülen davanın son duruşmasında Oruç ailesinin avukatı Rıfat Bülbül, tutuklu sanık İsmail D.'nin cezalandırılmasını talep ederek, "Dosyanın mevcut delil ve bayan durumlarına bakıldığında olayın meydana geliş şekli olası kast unsurunun oluşması ile gerçekleşmiştir. Mahkeme ceza tayinine giderken sanığın daha önceki sabıka durumu göz önüne alındığında üst hadden verilmesi, yine sanığın suçu işlediğine yönelik bilirkişi raporları mevcut iken suçlamaları tüm aşamada kabul etmemesinden dolayı indirim hükümlerinden yararlandırılmaması kanaatindeyiz” dedi.
İsmail D. suçlamaları kabul etmezken, mahkeme heyeti söz konusu şahsı "olası kasıtla ölüme sebep olmak" suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırarak tutukluluk halinin devamına karar verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER