Dolandırıcılardan OHAL Oyunu!

Türkiye’de Olağanüstü Hal ilan edilmesinin ardından bazı dolandırıcılar, ‘OHAL kapsamında evinizi arayacağız’ diyerek masum insanları kandırdıkları ifade ediliyor

Dolandırıcılardan OHAL Oyunu!

Telefon dolandırıcıları önceden vatandaşları savcı veya polis adı altında arayıp, ‘PKK terör örgütünde adınız geçiyor para yatırın’ diyerek dolandırıyorlardı. Şimdi ise darbe girişiminin ardından dolandırıcıların yeni bir yol izlediği ve darbe girişimini kullandıkları belirtildi. İlk olarak darbe girişiminde adının geçtiği bahanesiyle vatandaşı aradıkları kaydedilen dolandırıcıların, para almak için bazı vatandaşları aradığı kaydedilmekte. Dolandırıcıların son oyunu ise OHAL oldu. Darbe girişiminden sonra Bakanlar Kurulu kararı ile ülke genelinde Olağan Üstü Hal ilan edilirken, dolandırıcılar kendini polis olarak tanıtıp "OHAL kapsamında evinizi arayacağız" deyip dolandırıcılık girişiminde bulunabilecekleri yönünde uyarılar yapıldı.

POLİS UYARIYOR

Samsun Emniyet müdürlüğü yetkileri vatandaşların dikkatli olması gerektiği konusunda uyarılarda bulunurken, “FETÖ'nün darbe girişiminin ardından TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen OHAL'in ardından polis üniforması giyip "OHAL kapsamında evinizi arayacağız, bu eşyalara el koyacağız" diyerek dolandırıcılık teşebbüsünde bulunacak kişilerin olma ihtimaline karşın vatandaşlarımız dikkatli olmalıdır” dediler. Şüphelendikleri durum olursa vatandaşların 155 polis imdat hattını arayarak durumu bildirmeleri istendi.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER