Doktora soruşturma

Samsun'da 33 yaşındaki Fatma Kuzu'nun 4 saat içerisinde 4 hastane dolaştırıldıktan sonra ölmesinin ardından ihmal iddiaları üzerine bir doktor hakkında soruşturma açılmasına izin verildi

Doktora soruşturma

Salıpazarı İlçesi’nde geçen 30 temmuz günü evinde fenalaşan evli 2 çocuk annesi F.K, eşi 45 yaşındaki K.K tarafından özel aracıyla Salıpazarı Devlet Hastanesi’ne götürdü. F.K, burada yapılan ilk müdahale ardından, yine özel araçla Çarşamba Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Buradaki rahatsızlığının psikolojik olduğu söylenen F.K, Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi.

 

EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTESİ’NDE ÖLDÜ

Ambulansla getirildiği hastanede fenalaşan F.K'ya, sedye ile acil servisten içeri alınarak müdahale edildi. Müdahale ardından F.K, iddiaya göre taburcu edilmek istendi. K.K buna karşı çıkarken çıkan tartışmada F.K yeniden bayılınca acil servise alındı ve tedavinin ardından taburcu edildi. Eşinin durumunun iyi olmadığını gören K.K, onu Samsun'daki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Panik atak teşhisi konulan F.K acil serviste tedaviye alındı ancak yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

 

HEMŞİRELERE SORUŞTURMA YOK

4 saat içinde 4 hastane değiştirdikten sonra yaşamını yitiren F.K'nın yakınları ihmal iddiasıyla şikayetçi oldu. Samsun Valiliği ihmal iddiaları üzerine inceleme başlattı. İlkadım Kaymakamlığı İlçe Hukuk İşleri Şefliği tarafından Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde görevli 35 yaşındaki Dr. T.Ö. ile hemşireler 35 yaşındaki Ş.C. ve 42 yaşındaki F.K. ile ilgili 'görevi ihmal' iddiasıyla başlatılan inceleme sonuçlandı. Kaymakamlık, Dr. T.Ö. hakkında soruşturma yapılması için izin verdi. Kusurlu bulunmayan hemşireler Ş.C. ve F.K. hakkında ise soruşturma izni verilmedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER