Doğru Söyleyeni Sürüyorlar!

Canik Belediyesi’nde zabıta olarak çalışan İ.B., mahkemede doğruları söylediği için Gölalan Mahallesi Hanımlar Lokali’ne görevlendirildi

Doğru Söyleyeni Sürüyorlar!

Geçtiğimiz yıl Canik ilçesinde kitap dağıtan vatandaşı döverek davalık olan Canik Belediyesi Zabıta Müdürü Erol Balcı, mahkemede olay anını anlatarak doğruları söyleyen çalışma arkadaşı İ.B.’yi Gölalan Mahallesi’ne sürdü.

‘MÜDÜRÜM BİRKAÇ SEFER ALİ TULUM’A VURDU’

İlçede kitap dağıtan Ali Tulum adlı vatandaşı zabıta memurlarına talimat vererek yanına getiren ve akabinde de darp eden Müdür Balcı, mahkemelik olmuştu. Dayak olayında Balcı, Ali Tulum’a vurmadığını sadece kendisini koruduğunu kaydetmişti. Fakat Samsun 7 Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada tanık olarak dinlenen zabıta memurlarından İ.B., müdürü Balcı’nın ifadesinin aksini söyleyerek, dayak olayını doğrulamıştı. İ.B. karakolda verdiği ifadeyi mahkemede değiştirerek şunları söylemişti: “Olay günü müdürümüz bizi arayarak, yasaklı kitap dağıtıldığını söyledi. H.K. adlı arkadaşımız bir alt sokaktan Ali Tulum’u getirdi. Müdür Balcı, Ali Tulum’a, ‘Kitabın yasaklı olduğunu biliyor musun?’ diye sordu. Daha sonra ben arkadaşımla arkamız dönük konuşmaya başladık. Daha sonra geri döndüğümde ise üç zabıta memurunun Ali Tulum ile Erol Balcı arasına girerek ayırmaya çalıştıklarını gördüm. Müdürüm birkaç sefer Ali Tulum’a vurdu” dedi. İlk ifadesi ile son ifadesi arasında neden çelişki olduğu sorulan İ.B., karakolda ifade verirken yanında müdürü Balcı ve avukatlar olduğundan farklı ifade verdiğini belirtmişti.

BOŞ BİNAYI BEKLETİYORLAR

İşte tüm bu olayların yaşanmasının ardından Canik merkezde görev yapan İ.B., müdürü tarafından ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Gölalan Mahallesi Hanımlar Konağı’na gönderildi. Yaklaşık 15 yıldır belediyede çalışan, zabıta müdür yardımcılığı ve zabıta komiserliği yaptığı kaydedilen İ.B.’nin mahkemeden sonra görev yerinin değiştirilmesi dikkat çekti. Gölalan Mahallesi’nde iki katlı bina hanımlar konağı olarak belirlenirken ağırlıklı tarım ile uğraşan mahalledeki bayanların tarlaya gitmekten lokale gitmeye zamanları olmadığı belirtiliyor. İki katlı binayı bekleyen zabıta İ.B.’nin ise boş binayı beklediği belirtiliyor. Önceden zabıtanın beklemediği bir yere İ.B.’nin görevlendirilmesi ise belediyenin mahkemede ifadesini değiştirdiğinden dolayı ceza verdiği yorumlarına neden oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER