Destek Vermeye Hazırız

Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu, kent estetiği konusunun bir bütün olarak ele alınması gerektiğini belirterek, "Bunu öncelikle kendi insanımız için yapmalıyız. Büyükşehir'in bu çalışmasına destek vermeye hazırız" dedi

Destek Vermeye Hazırız

Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın, kent estetiğinin güzelleştirilmesi konusunda düşüncelerine katıldıklarını ancak parça parça değil kentin tamamı göz önünde bulundurularak bir çalışma yapılması gerektiğini belirtti.

DİNAMİKLER HAREKETE GEÇİRİLMELİ

Büyükşehir Belediyesi'nin kent estetiği ile ilgili çalışmaları yaparken, OMÜ Mimarlık Fakültesi başta olmak üzere Mimarlar Odası ve diğer uzmanları da bu çalışmaların içine dahil etmesi gerektiğini dile getiren Memişoğlu, "Bu kentin dinamiklerini harekete geçirerek çalışma yapılabilir. Samsun'da kent estetiğine aykırı duran birçok unsur var. Biz de buna katılıyoruz" dedi.

ÖNCE EĞİTİM VERİLMELİ

Yılmaz'ın balkonlara asılan çamaşırlarla ilgili tepkisine fikir olarak katıldığını dile getiren Memişoğlu, "Kentte bu meseleleri ortadan kaldırmak belli bir forma sokmak tabii ki bir eğitim meselesi. Çağdaş bir görüntü koymak istiyorsak bunu eğitimle sağlayabiliriz. Sosyal ve kültürel olarak olumsuz unsurları ortadan kaldırabiliriz. Örneğin Büyükşehir Belediyesi vatandaşlarına çamaşırlık dağıtarak bir çalışma yapabilir. Ayrıca eğitimler verilebilir. Büyükşehir'in cephe dizaynları ve kent estetiğini ortaya koymak için yaptığı çabaları doğru buluyoruz ve destek vermeye hazırız" diye konuştu.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER