Destek sözü

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın eşi Emine Kaymak, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Sahipsiz Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı’nı ziyaret etti. Kendisinin de iki kedisi olduğu öğrenilen Emine Kaymak, barınağın ihtiyaçlarına destek olma sözü verdi

Destek sözü

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan, Türkiye'deki en modern barınak olarak gösterilen, 400 kedi ve köpeğin kaldığı ‘Sahipsiz Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı’nın ziyaretçilerinden birisi de Samsun Valisi Osman Kaymak'ın eşi Emine Kaymak'tı.

Çatkaya Mahallesi'ndeki hayvan barınağını ve kedi kasabasını ziyaret eden Emine Kaymak, barınakta sahipsiz hayvanlara gösterilen ilgiye hayran kaldı. Üç saat boyunca barınaktaki hayvanlarla vakit geçiren Emine Kaymak, kendisinin de hayvansever olduğunu geçmişte sahiplendiği köpeğini kaybettiğini ve çok büyük üzüntü duyduğunu belirtti. Halen iki kedisi bulunduğunu belirten Emine Kaymak, hayvan barınağının ihtiyaçlarına destek olma sözü de verdi. Emine Kaymak’ın eşi Vali Osman Kaymak da daha önce ‘çevreci’ olduğunu açıklamıştı.

Gülsüm ATİK

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER