Değişim artık kaçınılmaz

CHP Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurultay Delegesi Mustafa Güngör, "Maalesef seçimi kaybettik ve rejim değişti. Elimizdekileri de kaybetmemek için derhal değişiklik yapmak zorundayız" dedi

Değişim artık kaçınılmaz

CHP'de Muharrem İnce ile birlikte hareket eden ve değişim isteyen delegelerin olağanüstü kurultay için imza toplama çalışmaları sürerken Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi Ve Kurultay Delegesi Mustafa Güngör, 16 Temmuz Pazartesi gününden bu yana seçim gündemli olağanüstü kurultay çağrısı için Samsun'da ve Türkiye'nin hemen her yerinde organize olunduğunu belirterek, "Samsun'da bulunan kurultay delegelerimizin büyük kısmı, değişimden yana tavır koydu. Şu an itibariyle 13 kişi, olağanüstü kurultay için imza verdi. Türkiye'de de sayının 700'leri geçeceğini tahmin ediyoruz" dedi.

ELİMİZDEKİLERİ DE KAYBETMEYELİM

Sokağın ve tabanın sesini dinleyerek, siyasetlerini şekillendirdiklerini belirten Güngör, "CHP üst yönetimi artık bu sıkleti taşıyamıyor. Bunu herkesten duymaya başladık. Verecek cevap, edecek söz bulmakta güçlük çekiyoruz. Biz bu seçimi kaybettik. Sadece basit bir seçim kaybetmiş de değiliz. Maalesef, rejim değişti. Elimizdekileri de kaybetmemek için derhal değişiklik yapmak zorundayız. Güçlü bir kadroya görevi teslim etmek zorundayız. Biz bugün varız, yarın yokuz ama gelecek nesiller için taşıdığımız sorumluluk gereği, bu değişimin gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi, yeni bir vizyon oluşturmalı ve sağlam bir kadro eliyle bu vizyon desteklenmelidir" diye konuştu.

KEMAL ZEYBEK'E TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'in, 'İmza sayısı 120'yi geçmez' şeklindeki açıklamalarının da manipülatif olduğunu söyleyen Mustafa Güngör, "Sayın Kemal Zeybek'e cep telefonumda kayıtlı olan Noter evraklarını gösterebilirim. Türkiye'nin her tarafından var. Sadece 250-300 tanesi benim cep telefonumda kayıtlı. Kendileri de biliyorlar ki, değişim artık kaçınılmazdır. Ortada 'değişim rüzgarı' değil, adeta bir 'değişim fırtınası' var. Buna karşı koymak doğru değil. Yarın olur, pişman olurlar" dedi.

SADECE KENDİSİNİ BAĞLAR

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak'ın, 'Değişim olmalı ama zamanı değil' şeklindeki açıklamalarının şahsi bir açıklama olduğunu ve örgütü bağlamadığını belirten Mustafa Güngör, "İl Başkanı'nın, örgütü bağlayan bir açıklama yapması için, benim de yönetim kurulu üyesi olduğum örgütten karar çıkarması gerekir. Böyle bir karar da yok. Merak edenler için söylemek isterim, Cumhuriyet Halk Partisi samsun örgütü de değişiklikten ve olağanüstü kurultaydan yanadır. Yönetim Kurulu toplantısında bu durum oylanırsa, söylemiş olduğumun doğruluğu da görülecektir. Dolayısıyla, Mehmet Kundak'ın 'değişim erkendir' açıklaması da sadece kendisini bağlar. Örgütün görüşünü ve düşüncesini almadan böyle açıklamalarda bulunmak, örgüte zarar verir. Bunu da kendisine hatırlatmak isterim" dedi.

Gülsüm ATİK- Gazete Gerçek

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER