DDK'nın Dikkatine!..

Yolsuzluk ve paralelle mücadele kapsamında son 10 yılı denetleyecek olan Devlet Denetleme Kurulu (DDK) müfettişlerinin Canik'e bağlı Gökalan köyünde gelişen kıyak imar uygulaması iddialarını denetleyip denetlemeyeceği merak konusu oldu

DDK'nın Dikkatine!..

HAFIZLARDA YERİNİ KORUYOR

2010 yılında Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in evlatlık ağabeyi Osman Yılmaz'ın ortaya çıkması ve 19 dönümlük değersiz arsanın imar tadilatıyla milyonluk ranta varan değer kazanması hala daha hafızalarda yerini korumaktadır.

İMAR YOLSUZLUĞU GÖZLER ÖNÜNDE

Gazetemizin 1. sayfasında görülen imar değişiklikleri, imar yolsuzluğunu gözler önüne sererken, Osman Yılmaz Hasköy'de köşe başlarının sahibi olmuştur. Tüm bu işlerde Osman Yılmaz’ın, Osman Genç’in eniştesi Cemal Karakurt’a verdiği vekaletname kullanılmıştır. Yaşananlara Canikli vatandaşlar isyan ederken, hiçbir kurumun bu imar değişikliği hakkında işlem yapmadığı ve olaya ses çıkarmadığı görülmüştür.

İNCE AYARLA MİLYONLUK RANT

Oysa yapılan imar tadilatıyla evlatlık ağabeyin değersiz arazisi vatandaşların isyanına rağmen Hasköy mevkiinde köşe başı parsellerin yerine indirilmiş, ağabey Osman da bu ince ayar sayesinde bir anda milyonlarca liralık rant elde etmişti.

 

 

DDK’YA SORULAR

 

-Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in dayısına evlatlık verilen ağabeyi Osman Yılmaz adına kayıtlı 19 küsur değersiz tarla, nasıl bir imar değişikliği ile Hasköy Mahallesi’nin en değerli köşe başı imar parselleri ile değiştirilmiştir?

 

-Evlatlık ağabey Osman Yılmaz lehine oluşturulan büyük ranttan sonra, bu araziler üzerinde inşaatlar yapılmış mıdır?

 

-Rant üstüne rant getirileri ne boyutlara varmış, bu rantlar kimler arasında paylaşılmıştır?

 

-Canik ilçesine ‘büyük yatırım getiriyoruz, yapıyoruz’ denilerek sürmanşetlere çıkarılan, yurt dışından getirilen tüm yatırımların ihtiyacı olan arazilerinin oluşturulmasında, acaba Paralel Yapı Örgütünün ve elemanlarının Canik Belediyesi içinde ve dışında çalışmaları olmuş mudur?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER