DDK'nın Dikkatine! 2

Devlet Denetleme Kurulu’nun, ‘Canik TOKİ Kuzey Yıldızı’ konutlarının bulunduğu arazileri, Başkan Genç ve eski Başkan Yardımcısı Kemeröz’ün enişteleri tarafından ‘bu alan üzerindeki evler dere yatağı kenar havzasında olması nedeniyle yıkılacak, arazileriniz ellerinizden alınacak’ şaiyasıyla toplatıp milyonlarca lira vurgun yaptıkları iddialarını incelemeye alıp almayacağı merak ediliyor

DDK'nın Dikkatine! 2

UCUZA ALIP ONLARCA MİSLİNE SATTILAR

2012 yılında yaşanan sel felaketinin ardından ulusal gazetelerde de yer alan iddialara göre; Canik Belediye Başkanı Osman Genç ve dönemin Canik Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Kemeröz’ün enişteleri, TOKİ’nin ilçede şu an kurulu bulunduğu arazileri, 2007 yılında vatandaştan ucuza alıp onlarca misline TOKİ’ye sattı.

VATANDAŞI YANILTARAK ARSALARI KAPTILAR

Belirlenen alandaki yoksul vatandaşların arazi tapularını, ‘buralar dere yatağı’ denilerek ellerinden alan Osman Genç’in eniştesi Cemal Karakurt ve Selçuk Kemeröz’ün eniştesi Saim Güven, ilçe halkına çok düşük paralar ödedi. Hatta diğer bir iddiaya göre enişte Karakurt adına 38 tapunun tescil edildiği belirtildi.

Samsun’da bu rant pazarlığı iddiaları günlerce konuşuldu, tartışıldı fakat herhangi bir sonuca varılamadı. İşte bu nedenle Gazete Gerçek olarak Samsun’a gelip son 10 yılı araştıracak olan Devlet Denetleme Kurulu’nun, bu söz konusu usulsüzlük iddialarını araştırıp araştırmayacağını merak ediyor ve müfettişlere soruyoruz:

 

-      Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in eniştesi eski imam-yeni işadamı Cemal Karakurt’un Canik ilçesinde milyonlarca lira değerindeki taşınmaz mal varlığını nasıl edindiği araştırılacak mı? Gerçekte bu inanılmaz mal varlığı kimlere ait?

 

-      Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in dayısına evlatlık verilen ağabeyi Osman Yılmaz’ın Cemal Karakurt’a verdiği vekaletname kullanılarak, Canik ilçesinde yapılan imar değişiklikleri ile ne kadar haksız rant elde edildiği soruşturulacak mı?

 

Konuyu Anayasa Mahkemesi’ne taşıyan Yediemin Otopark İşletmeciliği yapan Yaşar Aydın, dosyaları tek tek inceleyerek, konunun takipçisi olacağını ifade etti.

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER