Darbeci Hainler Tankla Ezdi

Hainlerce yapılan darbe kalkışmasında tankla ezilen Alaçamlı Muhammet Ali Aksu son yolculuğuna uğurlandı

Darbeci Hainler Tankla Ezdi
İstanbul ve Ankara'da yaşanan askeri hareketliliğin ardından ülke genelinde vatandaşlar sokaklara döküldü. Darbe girişiminde bulunan askerlerin kullandığı bir tankın, otomobillerin üzerinden geçmesi sonucu çok birçok vatandaş yaralanarak hayatını kaybetti.

ALAÇAM'A DARBE ACISI

Hain saldırıda hayatını kaybedenlerden biri de Alaçamlı Muhammet Ali Aksu oldu. İstanbul Bayrampaşa'daki darbe kalkışmasında tankla ezilen Aksu memleketi Samsun'un Alaçam ilçesi Doyran Köyü'nde kılınan cenaze namazı sonrası gözyaşları arasında toprağa verildi.

YÜREĞİMİZ YANDI:ÜLKEMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

Aksu'nun cenazesine katılarak yakınlarının acısını paylaşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,"Acımız büyük. Tüm ülkemizde infiale neden olan vatan hainlerinin bu alçak saldırısı yüreğimize derinden yaktı. Bir çok şehidimiz ve yaralımız var. O şehit vatandaşlarımızdan biri de Muhammet Ali kardeşimiz. Rabbim mekanını cennet eylesin. Tüm şehitlerimize rahmet,yaralılara acil şifalar diliyorum. Ülkemizin başı sağolsun" diye konuştu.

O SALDIRIDAN YARALI KURTULDU

Cenazede Muhammet Ali Aksu'nun dayısının oğlu olan ve kuzeninin hayatını kaybettiği darbe kalkışmasından yaralı olarak kurtulan Engin Kurnaz o anları Başkan Yılmaz'a anlattı. Otomobilin içinde oldukları sırada tankın üzerlerine sürdüğünü belirten Kurnaz,"Ben yaralı kurtuldum ama malesef Muhammet tankın altında kaldı"dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER