Dabbe'nin ünlü oyuncusu Samsun'da

Samsun’da gerilim filmi Mezarlık’ın çekimlerine başlandı. Filmde Dabbe serisinin ünlü oyuncusu Murat Seviş ile magazin gündeminden düşmeyen Nihal Candan ve İçerde dizisinin Minik’i de rol alıyor

Dabbe'nin ünlü oyuncusu Samsun'da

Türkiye'de korku sineması denilince ilk akıllara gelen filmlerin başında gelen Dabbe serisinde de rol alan Murat Seviş, bugün çekimlerine başlanacak Mezarlık'ta rol almak üzere Samsun'a geldi. Tüm çekimleri Samsun'da yapılacak filmde son olarak Eser Yener ve Murat Boz skandalıyla adını duyuran Nihal Candan da rol alacak. İçerde dizisinin Minik'i Seyithan Özdemir ise filmde 'mezarcı' rolüyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

ÜÇÜNCÜ FİLMİNİ SAMSUN’DA ÇEKİYOR

Türk sinemasının genç yönetmenlerinden daha önce 666 Cin Musallatı ve Ezan filmleriyle adından söz ettiren Fuat Yılmaz, yeni filminin çekimlerine bugün Samsun'da başlıyor. Ünlü oyuncuların rol alacağı Mezarlık filminde, Dabbe serisi başrol oyuncusu Murat Seviş, İşte Benim Stilim yarışmacılarından ve sık sık mağazin basının gündeminden düşmeyen Nihal Candan ile İçerde dizisinde 'Minik' olarak ünlenen Seyithan Özdemir de rol alacak.

SAMSUN’U TANITMAK İSTİYORUM

Mezarlık filminin yönetmeni Fuat Yılmaz, filmi burada çekmesinin temel nedeninin Samsun'da doğup büyümesinden kaynaklandığını söyledi. İnsanın aklının her zaman kendi memleketinde kaldığını ifaüde eden Yılmaz, "Bu benim üçüncü film projem. Uzun metrajda başka bölgelerin değil, kendi memleketimin tanıtımını yapmam gerektiğini düşündüğüm için Samsun'u seçtim" dedi.

3 KASIM’DA VİZYONA GİRECEK

Filmin çekimlerine bugün itibariyle başlayacaklarını dile getiren Fuat Yılmaz, "20 Temmuz'da ise çekimleri tamamlayacağız. Film tamami ile dişarıdan bakıldığında bir Samsun projesi olarak geçecek. 3 Kasım 2017 tarihinde de vizyona girecek" diye konuştu.

40 KİŞİLİK BİR EKİPLE ÇALIŞIYOR

Oyuncu kadrosunun 16 oyuncudan oluştuğunu ifade eden Fuat Yılmaz, "Bu ekibe set, prodüksiyon, makyöz ve diğer kişiler dahil değil. Toplamda ise 40 kişilik bir ekibimiz var" bilgisini verdi. Mezarlık filminin konusunun zihinsel engelli bir mezarcının hayat hikayesini anlattığını ancak daha çok dram gerilim olarak ele aldıklarını söyleyen Yılmaz, filmin toplam bütçesinin ise 500 bin TL olduğunu dile getirdi.

ÜNLÜ OYUNCULAR SAMSUN’DA

Fuat Yılmaz'ın verdiği bilgiye göre; tüm çekimleri Samsun'da yapılacak Mezarlık filminde kamuoyunun yakından tanıdığı isimler rol alıyor. İçerde dizisinde Minik karakteriyle tanınan Seyithan Özdemir, Benim Stilim ve Survivor Yarışma programlarından tanınan Nihal Candan ile Dabbe serisi oyuncularından Murat Seviş de filmde rol alacaklar. Mezarlık'ta ayrıca Büyü 2 filminin başrol oyuncusu Hakan Eksen ile yine Paramparça dizisinde rol alan Gökhan Eksen de ekipte yer alıyor.

FİLM FESTİVALLERDE YARIŞACAK

Bundan önceki filmlerinde gişeye oynayan senaryolar üzerinde çalıştığını söyleyen Fuat Yılmaz, "Ama şimdiki filmimizi, uluslararası festivallere dram filmi olarak sokmayı planlıyoruz. Hem aileye hitap eden hem de ulyusal kanallarda yayınlanacak bir film olmasını hedefliyorum" diye konuştu.

Selçuk ERCAN

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2017, 08:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER