Cumhuriyet meydanında muhteşem kutlama

Samsun’da yüzde 63.56 oranında çıkan “evet” kararı şehirde coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'nda muhteşem bir kutlama gerçekleşti.

Cumhuriyet meydanında muhteşem kutlama

16 Nisan referandumunda Samsun’da yüzde 63.56 oranında çıkan “evet” kararı şehirde coşkuyla kutlandı. 

Türkiye ve Samsun’daki seçimler AK Parti tarafından Gençlik Parkı'nda bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi’nde (SKM) takip edildi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Hasan Basri Kurt, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel ve partiler seçimleri SKM’den anlık takip etti.

Sandık sayımlarının tamamlanmasının ardından 'evet' oranının fazla olmasıyla birlikte partililer büyük bir sevinç yaşadı. Siyasiler ve vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı'na akın etti, hep birlikte kutlama yapıldı, büyük coşku yaşandı. Havai fişek gösterisi ise gökyüzünü aydınlattı.

YILMAZ, TÜRKİYEMİZ MUHTEŞEM BİR ŞÖLENE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı konuşmada; "Bugün Samsun muhteşem bir demokrasi şölenine ev sahipliği yapıyor. Türkiyemiz muhteşem bir demokrasi şölenine ev sahipliği yapıyor. Yarın ülkemiz yeni bir güne başlıyor. Artık 19 Mayıs 2019'a,2023'e,2053'e,2071'e yönelen sürecin çalışmalarını yapacağız. İşte Millet, İşte Samsun. Genç yaşlı herkes meydanda referandum zaferini kutluyoruz. Samsun yine tarih yazdı. Güçlü Türkiye yolunda uzattığımız eli tutarak bize destek olan herkese, tüm hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum.Türkiye'nin yeni anayasaya su gibi ihtiyacı var. Son kararı her zamanki gibi milletimiz verdi" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2017, 23:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
III AMON HUTEP
III AMON HUTEP - 5 yıl Önce

SAMSUNA YAKIŞIR BİR OY ORANI YÜCE MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNE VE SAMSUNUMUZA MUTLULUKLAR GETİRSİN İNŞAALLAH AMİN

SIRADAKİ HABER