Coşkun Esen Hızlı Başladı!

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Coşkun Esen görevine hızlı başladı. Esen Samsun'u YGS sıralamasında Türkiye'nin ilk 10 il arasına girmesi için uğraş vereceğini söyledi

Coşkun Esen Hızlı Başladı!

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Coşkun Esen, görevine vakit geçirmeden başladı. Esen'in ilk hedefi Samsun'un üniversiteye giriş başarısını Türkiye'deki ilk 10 il arasına sokabilmek olduğunu söyledi.

KÜTAHYA’DAN SONRA SIRA SAMSUN’DA

Göreve başlar başlamaz gazetemizin sorularını yanıtlayan Coşkun Esen, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atandığında bu kentin üniversiteye giriş başarısının 40'ncı sıralarda olduğunu kaydetti. Göreve gelir gelmez bu yönde çalışmalar yaptıklarını anlatan Esen, "Şu anda ise üniversite başarısında Kütahya ilk 10 il arasında yer alıyor" dedi.

YAZ TATİLİ YOĞUN GEÇECEK

Sinoplu bir Milli Eğitim müdürü olarak Samsun'u iyi bildiğini de kaydeden Esen, "Burada da ilk önceliğimiz üniversite başarısını mevcut durumun üzerine çıkarmak. Okullar tatil olduğunda bu yöndeki planlarımızı ve projelerimizi tüm arkadaşlarımızla paylaşacağız. Hedefimiz Samsun'u eğitimde hak ettiği seviyelere çıkarabilmek olacak" diye konuştu.

COŞKUN ESEN KİMDİR?

İlk ve orta öğrenimini Sinop'un Ayancık İlçesinde tamamlayan Coşkun Esen, lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde aldı.  İlk öğretmenlik görevine 1995 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesinde başlayan Coşkun Esen, Sinop’a tayin edildi. Doğduğu ilçesinde öğretmenlik ve okul yöneticiliği görevlerinde bulundu.  2003-2012 yılları arasında Ayancık Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak başladığı görevine de 2012 yılında Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanıncaya kadar devam etti. Evli bir çocuk babası olan Coşkun Esen Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine vekaleten atandı.Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER