CHP'li Kemal Zeybek Sözünü Tuttu Mu?

2013 yılında yapımına başlanan ve hala inşaat olarak yapımı devam eden Samsun Cemevi inşaatının bitmemesi, dernek üyelerinin ve kamuoyunun tepkilerine yol açtı

CHP'li Kemal Zeybek Sözünü Tuttu Mu?

1995 tarihinde kurulan Samsun Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından yapımına başlanan Atakum ilçesindeki Cemevi inşaatı devam ediyor. 2013 yılında başlayan inşaatın halen tamamlanmamış olması dikkat çekiyor. Pir Sultan Abdal Derneği Samsun Şube Başkanı ve Karadeniz’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cem Sultan Ermiş, “İnşaat maliyetlerinin çok yüksek olduğu malumunuz ve şu ana kadar arsa yardımı hariç inşaatımıza devletimizin genel ve yerel yöneticilerinden tek kuruş yardım alamadık. Derneğimizin üyelerinin ve dostlarımızın katkısıyla şu ana kadar yaklaşık 350 milyar civarında bir harcama yaparak kaba inşaat olarak tarih edilen kısmını bitirdik. 1,5 katı aktif durumda fakat Cemevi’miz ve misafirhanemizin bulunduğu kat çelik yapı olarak yapılacağından ve maliyetin çok yüksek olduğundan inşaatımızı tamamlayamadık” dedi.

‘YARDIM BEKLİYORUZ’

Ermiş, “Belediyelere yaptığımız nezaket ziyaretlerinde hiçbir negatif durum yaşamıyoruz. Samsun Valiliği başta olmak üzere Atakum, İlkadım Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlarımızla nezaket ziyaretlerinde bulunarak yardım taleplerimizde bulunduk. Yaptığımız görüşmelerde hiç olumsuz bir tavır görmememize rağmen hala bir yardım almış değiliz ve halen de yardımlarını ve katkılarını bekliyoruz” diye konuştu.

‘YUSUF ZİYA YILMAZ’DAN RAZIYIZ’

Samsun Atakum ilçesi sınırları içinde, Recep Tayyip Erdoğan bulvarında inşaatı süren Cemevi hakkında açıklamalarına devam eden Samsun Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Cem Sultan Ermiş, “2011 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Atakum Belediye Başkanı Metin Burma’nın çabalarıyla şu andaki inşaatımızın 2013 yılında temel atılarak mevcut duruma getirildi” dedi.

CHP’Lİ KEMAL ZEYBEK 1 YILLIK MAAŞINI BAĞIŞLADI MI?

Milletvekilliği adaylığı döneminde basın mensuplarının ve Alevi yurttaşların da olduğu bir toplantılı organizasyonda ‘Milletvekili olduğumda 1 yıllık maaşımı Cem Evi’ne bağışlayacağım’ şeklinde açıklama yapan CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek’in verdiği bu sözü tutup tutmadığı sorusu üzerine de cevap veren Ermiş, “Kemal ZEYBEK bey derneğimizin kurulduğu günden bu güne kadar üyesidir ve her zaman yanımızda olmuştur, olmaya da devam etmektedir. Ayrıca kendisi Samsun’daki köylerdeki birçok cami ve cemevinin ve köy şenliklerine yardım etmesine rağmen bunun reklam konusu olmasından rahatsız olduğundan konuşulmasını istememektedir. Kendisi bizim inşaatımızda gerek nakdi gerekse inşaat malzemesi olarak birçok yardımlarda bulunmuştur. Bulunmaya da devem edecektir, bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek’in 1 yıllık maaşını Samsun Cemevi inşaatı için bağışlayıp bağışlamadığı kamuoyunda hala merak konusu olmaya devam ediyor.

 

Serhat TÜRK

 

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER