Cezaevi şoförü Hakkari'ye sürüldü

Samsun Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü G. B.'nin, alkollü otomobil kullanırken kaza yaptığı için hakkında işlem yapmak isteyen polislerle davalık olduğuna ilişkin haberi, kendi sosyal medya hesabında paylaşan Ali Nail Düztaş, Hakkari'ye gönderildi

Cezaevi şoförü Hakkari'ye sürüldü

Samsun E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Günay Başar'ın, alkollü otomobil kullanırken kaza yaptığı için hakkında işlem yapmak isteyen polislere, iddiaya göre, "Akıllıysanız işi kapatın burada. Siz FETÖ'cüsünüz. Benim cezaevine düşerseniz size yapacağımı biliyorum" dediğine yönelik gazete haberini, sosyal medya hesabında paylaşmasının bedeli ağır oldu. Kurumda şoför kadrosunda görevli Ali Nail Düztaş, Hakkari'ye görevlendirildi.

‘GÖREVLENDİRME DEĞİL SÜRGÜN’

BES Şube Başkanı İsrafil Şahin, Ali Nail Düztaş'ın da katıldığı basın toplantısında, bu görevlendirmenin bir atama değil, bir sürgün olduğunu söyledi. Düztaş'ın haksız ve hukuksuz bir karar ile Hakkari'ye görevlendirildiğini belirten Şahin, "Samsun’da görev yapan bir şoförün, Türkiye’nin diğer ucunda yer alan bir ile görevlendirmenin altında yatan gerekçeyi anlamak mümkün değildir. Bu nedenle bu atama değil, siyasi sürgündür" dedi.

KAMU VİCDANINA AYKIRI

Ali Nail Düztaş'ın, devletin kendisine vereceği ve görev tanımı içerisinde yer alan her türlü hizmeti yapmaya her zaman hazır olduğunu da vurgulayan Şahin, "Ancak, bu karar, kurumlarda haksızlıklara, hukuksuzluklara karşı duran, kamu görevlilerini sindirerek kamu kurumlarını ‘istedikleri gibi’ yönetenlere karşı korkmadan, yılmadan mücadele eden herkese karşı verilmeye çalışılan bir gözdağıdır. Yönetim Kurulu üyemiz Ali Nail Düztaş’ın cezaevi müdürü hakkında basında yer alan bir haberi sosyal medya ortamında paylaşması bahane edilerek, hakkında soruşturma açılmıştır. Açılan soruşturmaların sonucu beklenmeden kurum müdürünün telkinleri ve siyasi bağlantıları da kullanılarak, üyemiz peşinen suçlu ilan edilmiş ve hakkında sürgün kararı verilmiştir. Bu karar hukuka, kamu vicdanına aykırıdır. Bu karar, kurumlarındaki haksız uygulamalara karşı mücadele eden tüm çalışanlara karşı alınmış bir karardır" diye konuştu.

Gülsüm ATİK

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER