Cenazesi Samsun'a Getirildi

Van'da terör örgütü PKK üyelerinin yola döşediği patlayıcının zırhlı askeri aracın geçişi sırasındapatlaması sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ferdullah Kaykusuz'un cenazesi memleketine getirildi

Cenazesi Samsun'a Getirildi

Van'da düzenlenen törenin ardından uçakla Samsun Çarşamba Havalimanına getirilen 24 yaşındaki şehidin naaşını, baba Avni ve anne Hatun Kaykusuz ile 6 ay önce evlendiği eşi Mafiye Kaykusuz, yakınları ve Samsun Valisi İbrahim Şahin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, askeri ve mülki erkan karşıladı.

Baba Avni Kaykusuz'u Vali Şahin ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Eken teselli etmeye çalıştı. Anne Kaykusuz ise tekerlekli sandalyeye oturtuldu.

Şehidin naaşı uçaktan indirildikten sonra askerlerin omzunda taşınarak cenaze nakil aracına konuldu. Bu sırada Kaykusuz ailesi ve yakınları askerlerin omzundaki Türk bayrağına sarılı tabutuna dokunarak gözyaşı döktü.

Daha sonra şehidin naaşı, cenaze töreninin yapılacağı Ayvacık ilçesine götürüldü.
Şehit ikindi namazına müteakip, Ayvacık İlçesi Orhan Gazi Mahallesi Merkez Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Terice Köyü’nde bulunan aile kabristanlığına defnedilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER