'Cemaat, MHP ile İlgileniyor'

MHP Genel Başkan Adayı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Samsun ziyaretinde yaptığı açıklamada MHP kongresi ile Gülen cemaatinin de ilgilendiğini söyledi

'Cemaat, MHP ile İlgileniyor'

MHP’de kongre süreci ile ilgili Yargıtay kararı beklenirken, Genel Başkan Adayı Gaziantep Milletvekili Prof. Dr Ümit Özdağ, Samsun’a geldi. Özdağ’a Samsun’da MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu eşlik etti. Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlattığı gün olan 19 Mayıs günü Samsun’a gelen Özdağ, Tütün İskelesi’ni gezerek buradaki Atatürk ve yol arkadaşlarının temsili olarak yapıldığı bal mumu heykellerini inceledi. Burada Suriyeli ufak bir çocuk elinde tepsi ile simit satmak isterken Özdağ tepki vermedi. Daha sonra Halaçoğlu ise para vererek, “Simitleri başkasına satarsın” dedi.

HOŞKADEM’DE BASIN TOPLANTISI YAPTI

Daha sonra OMÜ Hoşkadem Konuk Evi’nde kahvaltıya katılan ve burada basın mensupları ile bir araya gelen Özdağ, ilginç açıklamalarda bulundu. Özdağ, “Önümüzdeki dönemde Ortadoğu’daki gelişmelerin Türkiye’ye olumsuz yansımaları artarak devam edecek. Bu olumsuz yansımalar Türk Milletinin Anadolu üzerindeki hukukunu savunmak için etkili bir mücadeleyi başlatması gerektiğini ortaya koyuyor. 18 Mayıs günü 6 şehidimiz vardı. 19 Mayıs 1919’da Türk Milletinin Anadolu’daki hukukunu korumak üzere Atatürk’ün İstiklal Harbini başlattıktan yıllarca sonra tekrar gençlerimiz Anadolu’daki egemenliğimizi ve hukukumuzu korumak için canlarını veriyorlar” dedi.

‘DOĞUM SANCILARI YAŞIYORUZ’

Özdağ, “Millet olarak önümüzdeki dönemde tehditlerin üstesinden gelmemiz lazım. Bunun üstesinden gelmemiz için MHP’nin kendisini yenileyerek ilk genel seçimde iktidara gelmek amacıyla Türk Milletinin önüne büyük bir iktidar projesini koyması gerekiyor. Halen MHP’de iktidar sürecinin doğum sancılarını yaşıyoruz. Değişim olacak. Muhakkak olacak. Zamanı geldi ve geri döndürülebilecek durumda değil. MHP tabanı ülkücü hareketin bütün ana dinamikleri bu değişimi arzuluyor ve bu değişim için çalışıyor. Ancak ulaşılan aşamada ne yazık ki karşımızda AK Parti hükümetini görüyoruz” diye kaydetti.

MHP’NİN KONGRESİ İLE GÜLEN CEMAATİ İLGİLENİYOR

MHP’nin kongresi ile Gülen cemaatinin de ilgilendiğini belirten Özdağ, “Türkiye’deki her sosyal, politik ve ekonomik grup MHP içindeki değişimin, Türkiye’nin önümüzdeki dönemde siyasetini şekillendireceğini gördüğü için MHP kongresiyle doğrudan veya dolaylı olarak ilgileniyor. Bunun aksi düşünülemez. Gülen cemaati de ekonomik gruplardan birisi ve oda ilgileniyor. Ben paralel kavramını kullanmam bu AK Parti’nin kavramıdır. Ben gülen cemaati derim” diye konuştu.   Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER