ÇEKÜL Vakfı, Saathane Meydanı Projesi'ni Tanıttı

ÇEKÜL Vakfı üyeleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Saathane Meydanı ve tarihi binaların proje konseptleriyle ilgili sunum yapıldı.

ÇEKÜL Vakfı, Saathane Meydanı Projesi'ni Tanıttı

Başkanlık makamındaki ziyarete ÇEKÜL Vakfı Yüksek Danışma Kurulu üyesi Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Hurşit Arslan, Namık Kemal Döleneken ve Metin Keskin, ÇEKÜL temsilcisi Raif Tokel ile Arkeolog ve Sanat Tarihçisi Zeynep Biçer ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak katıldı.

Ziyaretle ilgili açıklamada bulunan ÇEKÜL üyesi Arkeolog ve Sanat Tarihçisi Zeynep Biçer, Tarihi Kentler Birliği (TKB) Samsun semineri için şehirde bulunduklarını belirterek, “Hem Samsun merkez hem de ilçelerde belediyelerin kültür mirasını korumak için yapmış oldukları çalışmalara destek vermek önceliğimiz. ÇEKÜL Vakfı yüksek danışma kurulu üyeleri ve TKB Encümen üyeleri şu anda Samsun’da. Programımız Tekkeköy ile başladı. Burada belediyeyi ziyaret ettik. Tekkeköy’ün kültür varlıkları ile ilgili bilgi aldık. Bundan sonraki süreçte Tekkeköy’ün koruma kapsamındaki projelerine destek vereceğiz. Yarın da aynı şekilde Vezirköprü Belediyesi’ni ziyaret edeceğiz ve son yapılan koruma çalışmalarını takip edip yerinde inceleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER