Çarşı Pazarda Ramazan Bereketi

11 ayın sultanı Ramazan'ın başlamasına sayılı günler kala Samsun'da çarşı pazarda hareketlilik başladı ama fiyatlar el yakıyor. Samsun'da gizli zam yapılan pide fiyatlarıyla ilgili tarife de belli oldu

Çarşı Pazarda Ramazan Bereketi

Samsun'da Ramazan öncesi çarşı ve pazarlar hareketlendi. İlk orucun tutulacağı 6 Haziran Pazartesi günü öncesinde evlerindeki eksikleri gidermek isteyen Samsunlular, çarşılara inmeye başladı. Özellikle hurma ve meyve fiyatlarındaki artış dikkatlerden kaçmazken, gramajı küçültülen Ramazan pideleri ile ilgili fiyat tarifesi de belli oldu. Yeni tarife 5 Haziran'dan itibaren geçerli olacak.

SAATHANE VE GAZİLER HAREKETLİ

Samsun'da Ramazan alışverişinin en fazla yapıldığı adreslerden birisi olan Gaziler ve Saathane Meydanı'nda Ramazan hareketliliği başlamış durumda. İftar ve sahurlarda kullanacakları sebze ve kuru bakliyat türü ihtiyaçlarını gideren vatandaşlar, özelikle yaprak, hurma ve baharat çeşitlerine ilgi gösteriyor.

FİYATLAR EL YAKIYOR

Ramazan öncesi çarşı pazara inen Samsunlular fiyatların pahalılığından şikayetçi durumda. Özellikle et fiyatlarının çok yüksek olduğunu dile getiren vatandaşlar, tavuklu gıdalarda mayıs ayı başından bu yana yapılan fiyat artışlarının da kendilerini olumsuz etkilediğini belirtiyorlar. Samsun'da pirzolalık tavuğun kilosu 10 liraya kadar yükselirken, baget ise 8 TL'den alıcılara sunuluyor. Tavuk fiyatlarındaki artış, uzun bir süredir evlerine et girmeyen vatandaşları da zor durumda bırakmış durumda.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER