Çarşamba'ya Atık Su Tesisi

İlçelerdeki alt yapı, su ve yol yatırımlarını değerlendirmek, ilçelerin öncelikli sorunlarını yerinde tespit ederek sonraki 1 yılın programını yapmak amacıyla düzenlenen toplantılara Çarşamba İlçesiyle devam edildi

Çarşamba'ya Atık Su Tesisi

Toplantıya, Vali İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Açan, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Yurt ve Sefer Arlı, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, daire başkanları ile il ve ilçe belediye meclis üyeleri katıldı.

 

ÇARŞAMBA’YA ATIK SU TESİSİ

Çarşamba’daki hedeflerine değinen Başkan Yılmaz; “Önümüzdeki 3 sene içerisinde Çarşamba’da içme suyu diye bir sorunu kenara bırakırız. Yol sorunu diye bir sorunu % 90 oranında kenara bırakırız. Bunları kenara bıraktığımızda artık, eğitim, sağlık gibi konular daha öncelikli hale gelir. Bu alt yapıların tamamlanması aslında bir sosyolojik tranformasyonu da yaratıyor. Belki farkında olamıyoruz ama artık insanlar arabası olduktan sonra artık ilçedeki ya da şehirdeki işlerine köylerinden gidip gelmeye başlayacak. Çarşamba’da önemsediğimiz işlerden birisi atık su sorunu. Çarşamba’da atık su tesisi olmamasını hiç kimseye anlatamayız. Bununla ilgili planlamaları derhal hayata geçirmeliyiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER