Çarşamba-Salıpazarı yolu nihayet bitti

'Aşk dediğin Salıpazarı-Çarşamba yolu gibi olmalı, hiç bitmemeli' esprilerine bile neden olan 21 kilometrelik Salıpazarı-Çarşamba yolundaki çalışmalar nihayet bitirildi. Şimdi 30 kilometrelik Çarşamba-Ayvacık Yolu için şantiye kuruluyor

Çarşamba-Salıpazarı  yolu nihayet bitti

Samsun Valisi Osman Kaymak, Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, Bölge Müdürü Kenan Keskin'den brifing aldı. Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünü ziyarette, Bölge Müdürü Keskin, kurumunun Samsun'daki çalışmaları hakkında Vali Kaymak’a ayrıntılı bilgiler verdi. Samsun-Havaalanı yolu üzerindeki Selyeri kavşağı projelerinin tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Keskin, 31 milyon 600 bin TL’ye ihale edilen Kürtün (Yeşilkent) Kavşağı ve bağlantı yolları işinde ise bağlantı kollarının kısım kısım açılmaya başlanacağını bildirdi. Keskin ayrıca Kavak-Asarcık arasındaki 25,5 kilometrelik yolun da 61 milyon 84 bin 900 TL’ye ihale edildiğini, kısa bir süre içerisinde yer tesliminin yapılacağını aktardı.

TÜM YOL TAMAMEN BİTİRİLDİ

Brifingde ayrıca; yıllardır devam eden hatta adına şiirler yazılan Salıpazarı-Çarşamba asfalt yolunun nihayet tamamlandığı belirtildi. Sosyal medyada zaman zaman 'Aşk dediğin Salıpazarı-Çarşamba yolu gibi olmalı, hiç bitmemeli' esprilerine bile neden olan Çarşamba-Salıpazarı yolunun tamamında (21 Km) Bütümlü Sıcak Karışım asfalt kaplama çalışmalarının tamamlandığı bilgisi verildi.

AYVACIK’A ÜÇ TÜNELLİ YOL

Karayolları, Çarşamba-Salıpazarı yolunun tamamlanması ile birlikte 30.5 kilometrelik Çarşamba Ayvacık Yolu çalışmalarına da başlıyor. 113 milyon 153 bin 150 TL’ye ihale edilen yol için, yüklenici firmaya iş yeri teslimi yapıldığı belirtildi. Ayvacık ile Çarşamba arasına yapılacak karayolu ile iti ilçe arasındaki ulaşımın yarım saatten 10 dakikaya kadar düşmesi planlanıyor. Üç tünelli ve üç şeritli olarak yapılacak yol, 3 yıl içinde tamamlanacak ve 2020 yılının ilk aylarında teslim edilecek.

Gazete Gerçek-Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER