Cankurtaranların  zorlu mesaisi

Samsun’un Atakum sahilinde dün rüzgarlı hava ve yüksek dalgalara rağmen denize giren vatandaşlar, yürekleri ağza getirdi. Cankurtaran ekipleri, vatandaşları sudan çıkartmak için yoğun çaba gösterdi

Cankurtaranların  zorlu mesaisi

Hava sıcaklıklarının etkisinin yavaş yavaş kaybettiğini ve son bir haftadır rüzgarın ve dalgaların arttığını kaydeden Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı olarak görev yapan cankurtaran ekipleri, Atakum kumsallarında vatandaşlara uyarılarda bulunuyor. Ekipler, denize giren vatandaşları boğulmalara karşı uyararak sudan çıkartıyor. 

YILMAZ: DALGALAR KIYIYI OYUYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı olarak görev yapan cankurtaran ekiplerinden Gürcan Yılmaz, “Son bir haftadır, denizimizde rüzgar ve dalgalar artış gösterdi. Dalgaların vurarak oyduğu kıyı bölümleri bile artık derinleşiyor. Denizin zemini oyuluyor. Samsun’da ikamet eden insanlar, deniz konusunda bilinçli. Samsunlular, bu aylarda denize girmemeleri gerektiğini biliyor. Ancak yerli ve yabancı turistler Samsun denizinin tabiatını bilmediğinden, denize girebiliyor. Denize girenler için ciddi mesai harcıyoruz. Onların can güvenliğini korumak bizim görevimiz ve sağ olsunlar bizi dinliyorlar” diye konuştu. Ekipler, vatandaşları rüzgarlı ve dalgalı havalarda denize girmemeleri gerektiğinin altını çizdi.

SAMSUN’DA HAVA BU HAFTA NASIL OLACAK?

Samsun Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden edinilen son verilere göre; Samsun’da bugün hava güneşli ve 27 derece olacak. Diğer yandan hafta içerisinde hava mevsim normallerinde seyredecek. salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günü hava güneşli ve 28 derece olacak, Pazar günü ise sıcaklık bir derece artarak 29 derece olacak.

Tolga BİRGÜCÜ


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER