Canik Başarı Da Devredilecek Mi?

Konya’da paralel yapı operasyonu kapsamında Mevlana Üniversitesi, Selçuk Üniversitesine devredilirken Canik Başarı Üniversitesi’nin de OMÜ’ye devredileceği öne sürülüyor

Canik Başarı Da Devredilecek Mi?

AK Parti Hükümeti cemaat operasyonlarına ara vermeden devam ederken bazı eğitim yuvalarında da faaliyet cemaat kadrolarına karşı operasyonlar sürüyor. Türkiye genelinde çok sayıda üniversite kuran cemaatin bazı üniversitelerine operasyon yapılarak kayyım atandı.


SELÇUK ÜNİVERİTESİNE DEVREDİLDİ

Yüksek Öğretim Kurumu YÖK’ün de cemaat operasyonları ile ilgili üniversiteler hakkında inceleme başlatırken yapılan inceleme sonucu bazı üniversitelere kayyım atanmıştı. Son olarak Konya'da paralel yapı soruşturması kapsamında Mevlana Üniversitesi'nin garantör olarak Selçuk Üniversitesi'ne devredileceği öğrenildi. Konya'da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen paralel yapı soruşmasında geçtiğimiz günlerde Konya'da faaliyet gösteren aralarında okul, dershane, öğrenci yurdunun bulunduğu toplam 23 eğitim kurumunun bağlı olduğu iki ayrı eğitim hizmeti şirketine kayyım atandı.

GENÇ DESTEK VERMİŞTİ

Türkiye’de bazı illerde halen faaliyetlerini sürdürmeye devam eden ve Gülen Cemaatine yakınlığı ile bilinen üniversiteler arasında Canik Başarı Üniversitesi de geliyor. Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in büyük girişimleri ve arazi tahsisi ile Samsun’a getirilen Canik Başarı Üniversitesi ile ilgili YÖK’ün yaptığı araştırma’nın değerlendirildiği ve yakın bir zamanda operasyon yapılacağı ifade ediliyor. Üniversite’nin kurulumunun arından Üniversite Mütevellih heyeti desteklerinden dolayı Canik Belediye Başkanı Osman Genç’e teşekkür plaketi sunmuştu.

 

Haber Merkezi

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER