Çanakkale'ye 'Atakum' Çıkarması

Çanakkale Zaferinin 101. yılı kapsamında Atakum Belediyesi tarafından ilçedeki vatandaşlar için ‘Çanakkale Turu’ düzenlendi. Düzenlenen turda 367 vatandaş Çanakkale Şehitliğini gezerken duygusal anlar yaşadı.

Çanakkale'ye 'Atakum' Çıkarması
Atakum Belediyesi tarafından başlatılan ‘Çanakkale Gezisi’ programı kapsamında 4 mahalleden 367 vatandaş Çanakkale Zaferinin yaşandığı toprakları gezdi. Atakum Belediyesi önünden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu tarafından yolcu edilen vatandaşlar 8 otobüslük konvoy ile gittikleri Çanakkale’de, uzman rehberler eşliğinde gezdi.

Şehitlikleri gezen Atakumlular, Çanakkale Zaferinin gururunu ve heyecanını hissettiklerini kaydederek programı organize eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya teşekkür etti. Çanakkale gezisi kapsamında unutulmaz bir gün yaşadıklarını söyleyen Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Bayram Boz, “Çanakkale Zaferi, millet olarak en büyük gururlarımızdan birisidir. Bu anlamda zaferin yaşandığı toprakları gezmek, Şehitlerimize dua etmek istiyorduk. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı bu anlamda çok önemli bir çalışmaya imza atarak mahalle sakinlerimiz için bu gezi projesini hayata geçirdi. Başkan Taşçı’ya teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Çanakkale Turu öncesi vatandaşları yolcu eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Her Türk vatandaşının mutlaka gezmesi gerektiğini düşündüğümüz Çanakkale’de, tarihimizin en önemli zafer destanlarından birisi yazılmıştır. Bu anlamda Atakumlu hemşerilerimizden daha önce Çanakkale Şehitliğine gitmeyen vatandaşlarımız için bir imkan sunmak istedik. İlk etapta gerçekleştirdiğimiz tur ile 8 otobüsle 367 vatandaşımızın Çanakkale’yi görmesini sağladık. Bu çalışmayı, sosyal belediyecilik anlayışımızın bir ürünü olarak sürdüreceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER