Çanakkale’den gelen hediyeler duygulandırdı

Havza ve Köylerini Sevenler Derneği kadın üyelerinin Çanakkale’den getirdiği anlamlı hediyeler İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’u duygulandırdı. 

Çanakkale’den gelen hediyeler duygulandırdı

İki günlük Çanakkale-Bursa gezisine gönderilen Havza ve Köylerini Sevenler Derneğinin kadın üyeleri Başkan Tok’a teşekkür ziyareti yaptı. Ziyarette Derneğin Kadın Kolları Başkanı Fatma Çiçek Sarıoğlu ile birlikte gelen kadın üyelerle bir süre görüşen Başkan Tok’a bayanlar, Çanakkale muharebesi esnasında kullanılan mermileri ve Kuva-i Milliye kalpağını hediye etti. 

“Çanakkale inancın zaferidir”
Hediyeler karşısında duygulanan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “102 yıl önce vatan topraklarının özgürlüğü ve ülkenin bağımsızlığı için canlarını hiçe sayarak ölüme koşan ecdadımızın o destansı mücadelesinin gururunu, heyecanını bu hediyeleri görünce iliklerime kadar hissetim. Metrekareye 6 bin merminin düştüğü, mermilerin havada çarpışarak iç içe geçtiği mücadelenin ne çetin bir savaş olduğunu müşahede ediyoruz. O zorlu mücadelenin izlerini taşıyan ve aradaki güç farkını çok net bir biçimde ortaya koyan mermiler bizler için büyük bir anlam ifade ediyor. O insan üstü mücadelenin kanıtı olan bu mermiler, taraflar arasındaki güç boyutunun farkına bakarak da ecdadımızın o mücadeleyi topla, tüfekle veya mermilerle değil, yürekten gelen Allah inancı ve vatan aşkıyla kazandığını anlayabiliyoruz. İşte Çanakkale, bu yüzden bir varoluş mücadelesidir. Geleceğimizi şekillendiren bir savaştır. Bu büyük destanı yazan aziz şehitlerimizi, Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER