Camii ve Külliye Büyük bir Medeniyet Projesi

Cami ve Külliye’nin medeniyetin inşası ve ihyası için çok önemli ve büyük bir proje olduğunu söyleyen Başkan Tok, Kadim medeniyetimizin izlerini taşıyan Cami ve Külliye’nin medeniyetin inşası ve ihyası için önemli bir merkez olacağını vurguladı.

Camii ve Külliye Büyük bir Medeniyet Projesi

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  İnsan ve Medeniyet Hareketi Samsun Şubesi’ni ziyaret etti. Dernek binasında Başkan Erdoğan Tok’u İnsan ve Medeniyet Hareketi Samsun Şube Başkanı Şuayip Sevgi ve Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı.
 
BAŞKAN TOK’A TEŞEKKÜR
Samimi bir ortamda gerçekleştirilen ziyaret ile ilgili duyduğu memnuniyeti ifade eden İnsan ve Medeniyet Hareketi Samsun Şube Başkanı Şuayip Sevgi, İlkadım Belediyesi ile sosyal, kültürel ve dernek faaliyetleri ile ilgili aldıkları destek ve katkılardan dolayı Başkan Tok’a teşekkür etti.
 
SEVGİ; “NİTELİKLİ İŞLERE İMZA ATIYORUZ”
Geçmişimizden aldığımız birikim ve tecrübeyle geleceğin dünyasını inşa etmek için nitelikli çalışmalara imza attıklarını kaydeden Sevgi, “ İlim, kültür ve sanat başta olmak üzere her alanda İslam’ın insanlığa hayat veren nefesinin gelişim bulmasını sağlayacak faaliyetler ortaya koymak İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin başlıca gayesidir.” diye konuştu.
 
TOK; “ İMH’NİN HER ZAMAN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ ”
İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin çalışmalarının belediye olarak her zaman destekçisi olacaklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  “ 40 yıl önce filizlenen İnsan ve Medeniyet Hareketinin kendi medeniyet değerlerimizin ihyası için çıkmış olduğu uzun soluklu yürüyüşün  İlkadım ilçemizde de  köklü bir düşünce hareketine dönüşmesi memnuniyet vericidir. Kadim değerlerimiz çerçevesinde, sağlam ve tutarlı temeller üzerinde şekillenen nitelikli düşüncenin topluma yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin çalışmalarının her zaman belediye olarak destekçisi olacağız.” diye konuştu.


 
CAMİİ VE KÜLLİYE İLE MEDENİYETİN İNŞASI İNSANIN İHYASI

Baruthane Mahallesi Ihlamur Bulvarında 6,5 dönüm alanda inşa edilen  Cami ve Külliye’nin medeniyetin inşası ve ihyası için önemli bir merkez olacağını kaydeden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Ecdadımız tarih boyunca yaptığı eserlerle inşa çalışmaları yaparken aynı zamanda insanlığın ihyası için çalışmış, bugün bile ayakta duran güzel eserlere imza atmıştır.  Şehirleri bu tür eserlerle imar ederken insanlığa önemli hizmetlerde bulunmuştur. Mimarisiyle göz kamaştıran bu muazzam eseri inşa etmeden önce  kadim medeniyetimizin izlerinden oluşan bir şaheser ortaya çıkarmak istedik.  Bu düşünceden hareketle ecdadımızın mimari alanda bıraktığı mirası günümüze
taşıyarak, geleceğe önemli bir eser bırakıyoruz.” şeklinde konuştu.


 
Ziyaretin sonunda İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İnsan ve Medeniyet Hareketi Samsun Şube Başkanı Şuayip Sevgi’ye İlkadım ilçesinin sembolü saat kulesi ile divan şiirlerinden derlenen “Edebnâme, Ebednâme ve Aşknâmeden” oluşan bir kitap seti hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER