Çakmak'tan suç duyurusu

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Eğitim Araştırma Hastanesi’nde uygulanan mobbing iddialarını savcılığa taşımaya başladı

Çakmak'tan suç duyurusu

Başkan Çakmak, ilk olarak Eğitim Araştırma Hastanesi İdari Hizmetler ve Mali İşlemler Müdürü Ahmet Özkan hakkında sendikal ayrımcılık ve görevi kötüye kullanma iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Suç duyurularının devam edeceğini ve sırada Havza Devlet Hastanesi olduğunu dile getiren Başkan Çakmak, “Atanan idarecilerin büyük kısmı liyakatsiz olduğu gibi koltuklarını korumak için personel arasında sürekli ayrımcılık yapmaktalar. Sağlık çalışana karşı mobbing uygulamaları artık hat safhaya gelmiştir” dedi.

MOBBİNGİN KARŞISINDAYIZ

Başkan Çakmak, “Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi’nde kalp hastası olan bir sağlık memuru arkadaşımız mikrobiyoloji laboratuvarında görevlendirilirken, laboratuvar teknisyenlerinin birisi yemekhanede diğeri ise idari birimde çalıştırılmaktadır. Hastanenin idari bölümünde çalışmaması gereken çok sayıda sağlık memuru var. Bunların da tamamına yakını Sağlık-Sen üyesi. Hastanelerde yaşanan mobbing uygulamalarının dün karşısında olduğumuz gibi bugünde karşısında olmaya devam edeceğiz” diye belirtti.

ÖZHAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Konu il ilgili başhekimlikle görüştüğünü belirten Başkan Çakmak, “Yapılan mobbinglerle ilgili hiçbir çalışma yapılmadığını gördük. Özellikle hain darbe girişiminin ardından oluşan bütünlük ve Yenikapı ruhunun bu tür sendikal ayrımcılıkla bozulmaya çalışılmaktadır. Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklaması ile kamuda sendikal ayrımcılığın olmayacağını belirtmesine rağmen, hukuka aykırı amaçlarla görevlendirmelerin yapılması kabul edilemez. Savcılığa yaptığımız başvuru ile Ahmet Özkan hakkında suç duyurusunda bulunduk. Samsun’da bazı kamu hastanelerinde yaşanan uygulamalardan dolayı başka suç duyurularımızda olacaktır” diye kaydetti.

SUÇ DUYURULARI DEVAM EDECEK

Başkan Çakmak, “Birileri koltuk doldurmayı fiziki olarak algılıyor. Koltuk doldurmak liyakatli insanlarla olur. Atandığı görev hakkında bilgisi ve tecrübesi olan. O işi layıkıyla yerine getirebilecek insanlarla koltuk doldurulur. Başkalarının lafıyla değil görevi doğrultusunda iş yapanlar koltuğunu doldurur. Bugüne kadar sürekli karşılıklı görüşmelerle uygulanan mobbinglerin önüne geçmek istedik fakat bunun konuşarak olmayacağını anladık. Bundan sonraki süreçte mobbing uygulayanlarla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağız” diye konuştu.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER