Çakır: Borcumuza sadık bir belediyeyiz

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2018 yılı Ocak Ayı Komisyon Toplantısı dün gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda 58 gündem maddesi görüşüldü. 

Çakır: Borcumuza sadık bir belediyeyiz

Kentteki bazı hizmetler için borçlanmak zorunda olduklarını kaydeden Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Türkiye’de borçları hizmete döndüren ve borcunu gününde ödeyen nadir belediyelerden biri olduklarını söyledi
ÇAKIR: BORÇ KONUSUNDA HASSAS BİR BELEDİYEYİZ

Komisyon Toplantısında Çeşitli hizmetler için İller Bankası’ndan kredi kullanılmasını öngören maddeler oy birliği ile kabul edilirken, söz alan Turan Çakır, “Belediyemizde, geçmişten bu güne kadar, Muzaffer Önder abimizin de döneminden bu zamana kadar gelen, borçlarını gününde ödeyen kurumsal bir yapımız var. Bu konuda çok hassasız. Büyükşehir Belediyesi borçlanmasını yapıyor ancak borçlarını da her zaman gününde ödeyen bir belediyedir. Ama borçlanarak ama farklı şekilde belediyenin bütçesine giren paralar, Türkiye’deki sayılı belediyeler içerisinde hizmete dönüyor. Bizim belediyemiz de bu belediyelerden biridir. Başkanımız, paraların nereye harcandığını ve nereye harcanacağını birebir takip ederek, öncelikleri belirliyor. Büyükşehir Belediyesi’nde bütçelerin tamamı, öncelikli projelere harcandığına burada bir kere daha ifade etmek istiyorum ve bu hizmetleri yapmamız için mecburen borçlanmamız gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

TEKKEKÖY’ÜN YENİ HASTANESİ İÇİN ÇEVRE KARARI

Komisyonda ayrıca, Samsun’un Tekkeköy İlçesi Pınar Mahallesi’nde 60 dönüm arazi üzerine kurulacak yaklaşık 500 yatak kapasiteli İlçe Devlet Hastanesi’nin çevre düzeni plan değişikliğini içeren 2 madde görüşüldü. Sağlık Bakanlığı’nın ihalesini yapmak adına acele ettiği kaydedilen hastane projesi için çevre düzeni imar planı değişikliği ve nazım ve uygulama imar planı değişikliği maddeleri oy birliği ile onaylandı. Daha sonra diğer gündem maddeleri de görüşülerek karara bağlandı. Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2018 Yılı Ocak Ayı 2. Birleşimi pazartesi günü Cumhuriyet Meydanı’ndaki Belediye Meclis Binası’nda saat 14:00’te toplanacak.

Tolga BİRGÜCÜ

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER