Büyükşehir'den 'Olimpiyat' Hazırlığı

Önümüzdeki yıl Samsun’da gerçekleştirilecek Türkiye’deki en büyük spor organizasyonu olan 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları için Samsun Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına hız verdi

Büyükşehir'den 'Olimpiyat' Hazırlığı

Spor şehri olan ve Samsunspor ile çoğu zaman ülke gündemine damga vuran Samsun önümüzdeki yıl 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapacak. Samsun’da tüm kurum ve kuruluşlar adeta kenetlenerek hummalı bir çalışma içerisine girerken, Samsun Büyükşehir Belediyesi de çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.  Samsun’un tanıtımı açısından büyük bir avantaj olduğu düşünülen 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları için Büyükşehir Belediyesi özellikle çevre düzenlemelerine özen gösteriyor. Samsun’un birçok yerini olimpiyat amblemleriyle süslemeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, anayollar da bu çalışmaya başladı. Eğitim Fakültesi karşısında tramvay yolu üzerinde yeşil alana olimpiyat logosu yerleştiren Büyükşehir Belediyesi, Çarşamba Havaalanı yolu üzerinde de çalışmaya gitmeyi planlıyor.

PRESTİJ YARATIYOR

Başkan Yılmaz, 2017 yılında gerçekleştirilecek olan 23. Defolimpik Oyunları’nın Türkiye ve Samsun’un tanıtımı ve prestiji açısından önemli fırsatlar yaratacağını ifade ederek, “Bu oyunların mümkün olduğunca geniş bir spor yelpazesinde yani dalında yapılması, aynı zamanda şehrimizin de bu oyunlar için sunduğu coğrafi olanakların da en iyi şekilde kullanılması önemli olacak diye düşünüyorum. Samsun böyle bir organizasyonu layıkı ile yerine getirip başarı ile tamamlayacak her türlü imkana sahiptir. Bunun için gerekli olan altyapı çalışmaları ve organizasyon da biz Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazırız ve bu güzel spor organizasyonu için şehrimize gelecek olan binlerce sporcu, sporsever ve misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 

Sezer SEZER

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER