Büyükşehir’den Bafra’ya 110 milyon TL’lik rekor yatırım

Bafra’da yapılan yatırımların açılışı töreninde konuşan Başkan Yılmaz, “Bafra tarihinde görmediği yatırımı 2014 yılından itibaren görmeye başladı” dedi. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Bafra’da yapılan yatırımların açılışı töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Bafra tarihinde görmediği yatırımı 2014 yılından itibaren görmeye başladı” dedi. 

İÇME SUYU SORUNU ORTADAN KALKACAK

Türkiye’de yol sorununun Cumhuriyet tarihi boyunca yaşandığını ancak son yıllarda giderek azaldığını, önümüzdeki birkaç yıl içinde de tamamen ortadan kalkacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Samsun’umuzun en uç noktalarında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttırıyoruz. Geçen hafta Alaçam ve Salıpazarı’nda açılışlarımızı yaptık. Bugünde Bafra’mızın şirin mahallesi Asar’dayız. Asar ilçe merkezine en uzak mahallelerden birisi. SASKİ tarafından burada yapılan çalışmalar sonucunda Asar, Çetinkaya, Darboğaz, Dedeli, Doğanca, Derbent, Boğazkaya, Gazibeyli, Komşupınar, İkizpınar, Örencik, Sarıköy, Yeraltı ve Yiğitalan Mahallelerinin içme suyu sorunu çözüldü. 3 milyon TL’den fazla bir yatırım ile bölgenin su sorununu ortadan kaldırdık. Bu yapmamız gereken asli görevlerin başında geliyor. Yol ve su sorunu ortadan kalkmalı diyor sayın cumhurbaşkanımız. Bu tür konuları sorun olmaktan çıkaracağız Allah’ın izniyle. Türkiye’de sosyal belediyecilik lafı yıllardır vardır. Ne hikmetse Cumhuriyet tarihi boyunca denk gelemedik. Gerçek sosyal belediyecilik Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’yi kurmasıyla ve ardından belediyelerin AK Parti hizmetleriyle buluşmasıyla hayat buldu. Yaptığımız tüm çalışmalar siz değerli vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

3 BUÇUK YILDA 110 MİLYON TL REKOR YATIRIM

Bafra’nın tarihi boyunca bu kadar yatırım almadığını belirten Başkan Yılmaz, “Bafra bu kadar büyük yatırım görmedi. Allah’a hamd olsun ki bizlere nasip oldu bu çalışmalar. Bafra’da 85 kilometre beton yol, 29 kilometre asfalt ve 36 kilometre sathi kaplama olmak üzere toplamda 150 kilometre yol yapmışız. Yol sorununu yarı yarıya ortadan kaldırdık. ‘Bizimki yapılmadı acaba ne zaman yapılır?’ diye düşünen olabilir. Eksik olanları da en kısa zamanda tamamlayacağız. İçiniz rahat olsun. Bafra için görevi devraldığımız günden bu yana 3 buçuk yılda 70 milyon yol çalışmalarına, 40 milyon TL’de su çalışmalarına olmak üzere toplamda 110 milyon TL harcamışız. SASKİ çalışmalarına baktığımızda, 270 bin metre içme suyu isale hattı, 26 bin 400 metre atık su ve yağmur suyu tesisatı yapmışız. Bu çalışmaların büyük bir bölümü Hacıoğlu içme suyu grubunu kapsıyor. Hacıoğlu grubuna yaklaşık 21 milyon TL’lik bir yatırım yaptık. 215 bin metre içme suyu borusu kullanmışız, 11 tane gömme su deposu yapmışız. Bu çalışmalarını yapan arkadaşlarımızın büyük emeği var. Allah onlardan razı olsun. Yaptığımız yatırımlar tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun”


 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2017, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER