Büyükşehir Vezirköprü’de 10 çiftçiye 220 keçi dağıttı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kırsal Kalkınma Programı kapsamında Vezirköprü’de 10 çiftçiye toplamda 220 keçi dağıtımı gerçekleştirildi. Başkan Yılmaz: ‘Samsun’da saanen keçisi yetiştiriciliği canlanacak’ dedi.

Büyükşehir Vezirköprü’de 10 çiftçiye 220 keçi dağıttı
HABERİN GALERİSİ
Samsun'da keçi üretimi

Samsun'da keçi üretimi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı’nın çalışmaları çiftçinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Vezirköprü ilçesinin Boğazkoru Mahallesi’nde gerçekleştirilen törende 200 Saanen Keçisi, 20 Teke ve yonca tohumu dağıtıldı.

SAMSUN’DA SAANEN KEÇİSİ YETİŞTİRİCİLİĞİ CANLANACAK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, Samsun’da vatandaşın konforlu bir hayat sürmesinin yanında köy ekonomilerini de yükseltmeyi hedeflediklerini belirterek; “Kırsal kalkınma konusunu ilçelerimizde ve köylerimizde yapacağımız hizmetlerin vazgeçilmezi haline getirdik. Bir altyapı hizmetini köylerimize götürdüğümüzde orda yaşayan insanlarımızın hayatının konforunu yükseltmeyi amaçlıyoruz. Sadece suyunu, yolunu yapmakla köylerimizin sorunu bitiyor mu? Bitmiyor. Orada hayatı yaşanabilir kılmak lazım. İktisadi bir köy ekonomisi ortaya koymamız lazım düşüncesiyle ve Cumhurbaşkanımızın da bu konu ile ilgili talimatlarıyla birlikte Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı’mızı kurduk. Daha sonra çalışmalara başladık. Birçok kırsal kalkınma projesi gerçekleştirdik. Onlardan birisini daha gerçekleştirmek için burada, Boğazkoru Mahallesindeyiz. Önümüzdeki yıl buradaki üretimler başarılı olursa, Samsun’un bin köyü var. Bin köyün bini de istesin temin eder onu da sağlarız. Sağlama yönünde söz veriyorum. Sizin başarınız Saanen üreticiliğini yapacaklara ışık tutacaktır. Köy yerinde hayvancılıkla ilgili zorlukları bende biliyorum. Hayvanın sağılması, dışarıya çıkarılıp otlatılması, doğumu esnasında alınması gereken tedbirleri vs. genellikle bizim memleketimizde hanımlar yapar. Erkekler daha ziyade tarlada, tapanda daha ağır işlerle meşgul olurlar. O bakımdan hanımefendilerin bugün buradaki geniş anlamda sağladıkları katılım beni çok memnun etti. Hepinize teşekkür ediyorum, hayırlı olmasını diliyorum“ dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak ise, “Hükümetimiz tarım konusunda büyük projelere imza attı. Büyükşehir Belediye Başkanımızda yerel yönetim olarak bu konuda üreticiye daima destek veriyor. Kendisine teşekkür ederim” açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER