Büyükşehir Otantik Parkı Bayramda 2 Bin Kişiyi Ağırladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs İlçesi Kızılırmak Kuş Cenneti Yörükler mevkiinde hizmete açtığı Galeriç Ormanı otantik dinlenme alanı bayramda ziyaretçi akınına uğradı. Doğal ürünler ile yapılan ev yapımı ürünleri bayram boyunca özel ilgi gördü

Büyükşehir Otantik Parkı Bayramda 2 Bin Kişiyi Ağırladı

‘ULAŞIMI EN KOLAY OTANTİK TESİS BURASI’

Gazete Gerçek’e yaptığı açıklamada ulaşım anlamında en rahat ve konforlu dinlenme alanının Galeriç otantik dinlenme alanı olduğunu söyleyen işletme sorumlusu Ayşenur Almak, “Samsun’da insanların bu tip yerlere ihtiyacı olduğunu burası açıldıktan sonra çok daha iyi gördük. İnsanlar bu tip yerlere gitmeyi istediklerinde öncelikle ulaşım konforunu ve mesafesini göz önünde bulunduruyorlar. Bu anlamda burası Samsun’un neredeyse dibi diyebileceğimiz bir mesafede. Buraya dinlenmeye ve yemek yemeye gelenlerin tek aktivitesi burası da olmuyor. Burası aynı zamanda Büyükşehir belediyemizin katkılarıyla inşa edilen ve korumaya alınan bir kuş cennetidir. Dolayısıyla bize uğrayan misafirler kuş cennetini ve bu güzel doğal yaşamı da görmüş, yaşamış oluyorlar. Bu yüzden burası birinci sınıf ve en avantajlı yerdir” dedi.

 

‘GÖZLEMEMİZ TAMAMEN DOĞAL’

El yoğurmasıyla yapılan hamurdan yapılan gözlemelerinin yağı dahil her unsurunun doğal olduğunu belirten Almak, “Burada hamurumuzu kendimiz açıyoruz ve burada açıyoruz. Yani bir gün önceden değil, taze taze. Bu gözlemeleri sac dediğimiz yöresel ocakla pişiriyoruz. Pişirirken kullandığımız yap sadece tereyağıdır. Bunun dışında bir yağ tüketmiyoruz. Üstelik gözlemeleri de konuklarımızın hemen yanında açıyor ve pişiriyoruz” diye konuştu.

 

‘AYRAN DOĞAL, SEMAVER ÇAY DA VAR’

Konuklarına tam bir köy usulü hizmet verdiklerini kaydeden Almak, “Burada gözlemenin yanı sıra tabi ki kahvaltımız var. Serpe kahvaltı dediğimiz bu kahvaltıda da doğal ürünler kullanıyoruz. Bunun yanı sıra ayranımız köy yoğurdundan yapılıyor, keza isteyene hemen semaver yakıyor ve taze taze çay demliyoruz. Bunların tamamı böyle bir korulukta, orman içinde olunca müşterilerimiz tekrar tekrar bizi tercih ediyorlar. Müşterilerimizi doğal yörük çadırlarında ve ahşaptan inşa edilen evimizde ağırlıyoruz. İsteyen ağaç altına, isteyen ise yörük çadırına oturup güzelce vakit geçirebiliyor” diye belirtti.

 

‘BAYRAMDA İKİ BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ’

Bayramın birinci günü hariç diğer tüm günler 9 günlük tatil çerçevesinde hizmet verdiklerini söyleyen Almak, “Kurban bayramı vesilesiyle dokuz günlük tatil boyunca çalıştık. Malum kurban kesme telaşımız bizim de olduğundan dolayı birinci günü çalışamadık. Fakat diğer tüm günler tam kapasite çalıştık. Günde yaklaşık 300-400 kişiyi ağırladık. Misafirlerimiz bu yoğunluğumuza rağmen bizlere anlayış gösterdiler. Çünkü ürünlerimizin tamamını burada yapıyor ve hazır bir ürün sunmuyoruz” şeklinde konuştu.

 

Serhat TÜRK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER