Büyükşehir karla mücadelede iş başında

Samsun Büyükşehir Belediyesi il genelinde karla mücadele kapsamında 217 iş makinesi ve 320 personel 24 saat esasına göre çalışmalara başladı.

Büyükşehir karla mücadelede iş başında

Samsun'da dün akşamdan itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışı hemen hemen il genelinde etkili olmaya devam ediyor.

 Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele çalışmalarını 17 ilçede aralıksız olarak sürdürüyor. 

17 ilçe 217 iş makinesi 320 personel

Karla mücadele kapsamında büyükşehir belediyesi 217 iş makinesi ve 320 personel ile karla mücadelede çalışmalarını sürdürürken, 24 saat esasına göre ekipler hazır bekletiliyor.

KARLA MÜCADELE SÜRÜYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmaları kapsamında yaptığı bilgilendirmede ise, “Yaklaşık 5 bin km’lik yol ağında 217 iş makinesi ve 320 personel ile ekiplerimiz 24 saat aralıksız karla mücadele çalışması yürütmekte. Şu an itibariyle Terme ilçesinde Ambartepe ve Örencik Mahalle yolları kapalı olup çalışmalarımız devam etmektedir. Kocamanbaşı, Yüksekyayla ve Erenköy Mahallelerinden 3 hasta ambulansa ulaştırıldı. Yakakent ilçesinde Asmapınar-Çepni grup yolu kapalı olup çalışmalarımız devam etmektedir. Vezirköprü ilçesinde Duruçay ve Kızılcakoru grup yolları kapalı olup çalışmalarımız devam etmektedir.” denildi.
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Samsun’daki kar yağışının geceye kadar süreceği, yarın ise şehrin doğu ve batı kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacağı belirtildi.

GerçekBizde.com

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER