Büyükşehir hem gönüllere, hemde yollara köprü kurdu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Hürriyet ile Kumtepe arasını birbirine bağlayacak olan 310 metre uzunluğundaki köprü inşaatında incelemelerde bulundu.

Büyükşehir hem gönüllere, hemde yollara köprü kurdu

Samsun’un Çarşamba ilçesinde 310 metre uzunluğu ile ilçenin en uzun köprüsü olacak olan ve Hürriyet ile Kumtepe arasını birbirine bağlayacak köprü inşaatı hızla devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yılbaşında açılması planlan 7 milyon bedelli köprü inşaatı çalışmalarını yerinde inceledi. Köprü inşaatının belirlenen çalışma takvimi içerisinde devam ettiğini belirten Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, en son bölgede 210 metre uzunluğunda Hacılıçay Köprüsü ile 11 mahalledeki ulaşım sorununu ortadan kaldırdıkların hatırlattı.

Yeni köprünün yapımıyla Hürriyet ve Kumtepe arasındaki ulaşım sorunun da sona ereceğini ifade eden Yılmaz, bir köprünün sadece beton ve demir yığını olduğunu, onun sağladığı faydalarla asıl gönüllere köprü kurulduğunu söyledi. Halkın bu bölgede ulaşım yönünden yaşadıkları sıkıntının tespit edilmesinin ardından hemen çalışmalara başlandığını kaydeden Yılmaz, “Ağustos ayında temeli atılan inşaatta büyük yol kat edildi. Yılbaşı gibi hizmete sokmayı planlıyoruz. Bölge halkının ulaşım yönünden önemli bir ihtiyacı giderilmiş olacak. Elimizdeki kaynakları verimli ve ihtiyaçlar doğrultusunda yerinde kullanarak halka en iyi hizmet için çalışıyoruz. Bir köprü yapıyoruz ama halkımıza sağlayacağı kolaylık, sıkıntılarının giderilmesiyle yaşadıkları gönülden mutluluk bizim için çok önemli. Köprü deyip geçmiyoruz, asıl köprüyü halkımızla kurmaya çalışıyoruz.” dedi.

Yılmaz, köprü incelemesinin ardından bölgede çalışmalarını sürdürdü.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER