Büyükşehir'den vatandaşa müjde

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 23. İşitme Engelliler Olimpiyatları öncesinde başlattığı ‘kent estetiği’ çalışmaları kapsamında yaptığı sıvasız-boyasız evlerin tadilat masraflarının belediye tarafından karşılanmasını karara bağlandı.

Büyükşehir'den vatandaşa müjde

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı 1'nci oturumu Meclis Başkanvekili Turan Çakır başkanlığında Büyükşehir Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleşti. 49 gündem ve 1 gündem dışı olmak üzere toplam 50 madde, görüşülerek karar bağlandı.

Mecliste, Samsun'da 18-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları öncesinde, 'kent estetiği' uygulaması kapsamında belediye tarafından sıvanan ve boyanan binaların masraflarının kimden alınacağı konusu netleşti.

KENT ESTETİĞİ MASRAFLARINI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARŞILAYACAK

Meclis toplantısının önemli gündem maddelerinden biri ise Samsun'da, 18-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları öncesinde, 'kent estetiği' uygulaması kapsamında sıvanan ve boyanan binaların masraflarının kimden alınacağı oldu.

Büyükşehir belediyesi tarafından İlkadım İlçesi'ne bağlı Baruthane, Kalkancı, Liman, Cedit, Karasamsun ve Kadifekale mahalleleriyle, Ankara Yolu, Adalar Köprüsü'nden Çarşamba Havaalimanı yoluna kadar olan kısımdaki binaların dış cephelerinde sıvama ve boyama işlemleri yapılan görüşmeler sonrasında vatandaşların gelirlerinin düşük olmasından dolayı masrafların Büyükşehir Belediye Başkanlığı bütçesinden karşılanması oy birliğiyle kabul edildi.

ÇAKIR: 'HİÇ BİR ÜCRET TALEP ETMEDEN YAPMAK İSTİYORUZ'

Meclise gündem maddesi hakkında bilgi veren Başkanvekili Turan Çakır, "Yaptığımız bu işlemde sadece boyama yapıyoruz. Görsel anlamda kirliliği ortadan kaldırmak için boyatıyoruz. Burada yaşayan vatandaşların ekonomik olarak geliri düşük aileler. Burada yapılan işlemler karşılığında hiçbir ücret talep etmeden yapmak istiyoruz. Takdiri meclisimize bırakıyoruz" şeklinde konuştu.

Bu arada, meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 mali yılı tahmini bütçesi, 150 milyon ek ödenek ile birlikte 770 milyon TL olarak açıklandı. DHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER