Büyükşehir'den açıklama

Bazı medya organlarında yayınlanan, Büyükşehir Belediyesi’ne ait “Bandırma Gemi Müzesi’’ ile ilgili haberler üzerine açıklama yapıldı.

Büyükşehir'den açıklama

Bazı medya organlarında yayınlanan, Büyükşehir Belediyesi’ne ait “Bandırma Gemi Müzesi’’ ile ilgili haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür; 

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Mart ayından itibaren Bandırma Gemi Müzesi ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi’nde yenileme çalışmaları yürütülmektedir. Bu çalışmalar çerçevesinde müze içerisinde yer alan ve 2005 yılından buyana sergilenen Ulu Önder Atatürk’e ait 90 adet resim yenilenmiştir. Buradan çıkartılan ve yine nispeten kullanılabilecek olan çok sayıda resim de çeşitli dernek ve kurumlara sergilenmesi amacıyla gönderilmiştir. Bunların içerisinde 7 adet resim, 15 yıldan buyana deforme olmuş ve özelliğini tamamen kaybederek sergilenemeyecek hale gelmiştir. Sergi salonu tamamen yenilenmiş, düzenlenmiş ve eskisinden çok daha iyi koşullarda gezilebilecek bir duruma getirilmiştir. Sergilenemeyecek hale gelen bu resimlerin kamuoyuna yansıyan görüntülerde olduğu gibi uygunsuz bir şekilde atılması tarafımızca da kabul edilemez bir durumdur. Bu nedenle ilgili kişiler hakkında gerekli idari soruşturma başlatılmıştır. 

     Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak, 19 Mayıs şehri olmanın öneminin ve gururunun idraki ve sorumluluğunu bugüne kadar en iyi şekilde yerine getirdik ve bundan sonra da bu prensiple çalışmaya devam edeceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER