Büyükşehir çalışıyor, sorunlar çözülüyor

Sorunsuz bir Samsun inşa etmek için çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Uzak yakın yok, şehrin her metrekaresine hizmet götürüyoruz." dedi.

Büyükşehir çalışıyor, sorunlar çözülüyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’un her noktasında yapılan yatırımları yerinde incelemeyi sürdürüyor.
Asırlardır çözülemeyen sorunlara neşter vuran Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun’un yol ağını beton yollarla değiştiriyor. Beton yol çalışmalarının yapıldığı yerlerden biri olan Çarşamba ilçesine bağlı Canlı- Kürtün arasındaki 10 kilometrelik beton yolda hummalı çalışma ise tüm hızıyla sürüyor. 

ŞEHRİN HER İLÇESİNDE HUMMALI BİR ÇALIŞMA VAR

Samsun’un 17 ilçesinde yol sorununun büyük kısmını ortadan kaldırdıklarını belirten Başkan Yılmaz, Canlı-Kürtün Mahalleri arasındaki beton yol çalışmalarını inceledi. 2019’a kadar çalışmaları dahada hızlandırarak sorunsuz bir Samsun inşa etmek için çalıştıklarını ifade eden Yılmaz, “3 buçuk yılda büyük yol kat ettik. Uzak, yakın demeden her yere hizmet götürüyoruz. Mahallelerimiz konforlu ve güvenli yollara birer birer kavuşuyor. Büyükşehir Belediyesi olarak sorumluluk alanımıza 2014 yılından itibaren giren yerlerde çok hızlı bir şekilde çalışma başlattık. Geçen süreçte büyük mesafeler kat ettik. Şehrimizin her ilçesinde büyük yol çalışmaları devam ediyor.” dedi.

10 kilometre olan grup yolunun 4 kilometresinin tamamlandığı, kalan kısımda da çalışmaların  sürdüğü bilgisini veren Yılmaz, köylerdeki yol sorunu bitene kadar çalışmaları devam ettireceklerini sözlerine ekledi. İncelemenin ardından yolda çalışan işçilere teşekkür eden Yılmaz, hatıra fotoğrafı çekimi sonrası bölgeden ayrıldı.  


 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER