Büyükşehir Belediyesi'nden 15 Temmuz konferansı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, hain terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminde medyanın rolünü mercek altına alıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ‘Ulusal ve Uluslararası Medya Boyutuyla 15 Temmuz’ konulu konferansa, tüm Samsunluları davet etti.

Büyükşehir Belediyesi'nden 15 Temmuz konferansı

Milli iradeyi hiçe sayarak siyasi otoriteyi ortadan kaldırmak, yönetime el koymak ve ülkeyi parçalamak isteyen Fethullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz gecesi başlattığı  darbe kalkışması, milletin meydanlara inmesiyle sonuçsuz kalmıştı. Çok sayıda vatandaşın demokrasi şehidi ve gazisi olduğu gecede ulusal medya kuruluşları yayınlarıyla teröristlere karşı önemli rol oynamış, uluslararası medya ise Türkiye’nin yayında yer almayıp hain örgüt FETÖ’den yana olmuştu.

15 Temmuz darbe kalkışması ve sonrasında yaşananları ulusal ve uluslararası medya boyutuyla ele alan Samsun Büyükşehir Belediyesi, konuyu masaya yatırıyor.

Modaratörlüğü’nü Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık’ın yapacağı ‘Ulusal ve Uluslararası Medya Boyutuyla 15 Temmuz’ konulu konferansa Gazeteci-Yazar Nevzat Çiçek, Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci-Yazar İbrahim Erdoğan ve İnternethaber.com Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık konuşmacı olarak katılacak.

21 Kasım Pazartesi akşamı eski büyük otel yerleşkesindeki 15 Temmuz Şehitler Parkı Şehit Ömer Halisdemir Salonu’nda yapılacak konferans, saat 19.00’da başlayacak. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaptığı açıklamada Kültür ve Sosyal işler Daire Başkanlığı’nın organize ettiği konferansa tüm Samsunluları davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER