Büyükşehir Belediyesi tarafında bağlantı yolu inşasına başlandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Havza Organize Sanayi Bölgesi bağlantı yolu inşasına başlandı.

Büyükşehir Belediyesi tarafında bağlantı yolu inşasına başlandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Havza Organize Sanayi Bölgesi bağlantı yolu inşasına başlandı.
Çalışmaların ilk gününde Havza Kaymakam Vekili Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Murat İkiz çalışma alanına giderek çalışmalar ve yapılan yol hakkında bilgiler aldılar.
Çalışmaları inceleyen Kaymakam Nayman ve Başkan İkiz’e Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşler Havza Şube Müdürü Ufuk  Akçam yol hakkında bilgiler verdi.
Akçam yolun yaklaşık 2 kilometrelik yolun 20 metre genişliğinde 2 gidiş, 2 geliş bölünmüş yol olarak yapılacağını belirtti.
Havza Kaymakam Vekili Cengiz Nayman Havza Organize sanayi Bölgesi bağlantı yolunun tamamlanması ile yatırımcılar için daha cazip hale geleceğini belirterek; “Yol sorunumuzdan inşallah ortadan kalkıyor. Bu konudaki hizmetlerinden ötürü Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Beye ve ekibine teşekkür ediyorum. Şimdi hızlı şekilde eksiklerimizi tamamlayarak OSB’ye yatırımcı bulmak adına çalışmalarımıza hız vereceğiz. İnşallah bölgemiz artık göç alan ve büyüyen bir bölge olacak.” Dedi.
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise yapılan yol çalışması ile OSB’nin en önemli sorunlarından birinin ortadan kalktığını belirterek; “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz ve ekibine ilçemiz ve şahsım adına teşekkür ediyorum. OSB tamamlandığında kısa süre içerisinde ilçemizde önce göç duracak, sonra ise tersine göç başlayacaktır. İlçemizdeki göç ve istihdam sorunun ortadan kalkması için OSB’ye yatırımcı bulma gayreti içerisinde olacağız.” Dedi.
Havza Kaymakam Vekili Cengiz Nayman ve Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’e, Havza Jandarma Komutanı Binbaşı Özgür Kumkayır, Havza İlçe Emniyet Müdür Vekili İsmail Kahyaoğu ve Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar eşlik ettiler.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2017, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER