Büyükşehir Belediyesi'nden eğitime büyük destek

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, eğitim alanında herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirterek, “Tekli eğitime geçilmesi için toplam 480 derslik, 30 okul yapımı için tüm dinamikleri devreye sokacağız. Bu görevi biz üstleniyoruz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2019 yılına kadar ki faaliyet programına birinci öncelik olarak eğitimi aldıklarını söyledi.
2017-2018 eğitim-öğretim yılında faaliyete girecek Mektebim Samsun Atakum Kampüsünün tanıtıldığı toplantıda konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, eğitim alanında yürütülecek çalışmalara değindi.
Önemli iki yılın arifesine girildiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  2019 yılına kadar yürütülecek çalışmaların öncelik sıralamasını yaptıklarını, bunun başına ise eğitimi koyduklarını kaydetti.

30 OKUL YAPIMINDA BÜYÜKŞEHİR BAŞI ÇEKECEK 

“Tekli eğitime Samsun’u 2019’a kadar geçirmeliyiz” diyen Yılmaz, “Milli eğitimle bu konu üzerinde istişare ettik. Şehrimizin ne kadar dersliğe ihtiyacı olduğunu sorduk. 16 derslikli 30 okul yapılması halinde bu sorunu halletmiş oluyoruz. Yani 480 derslik yapımını 2019’a kadar tamamlamamız gerekiyor. Bir adım daha ileri gittim. Okul yapımı için gerekli ilçe ve mahalle dağılımını milli eğitimden aldık. ‘Söz veriyoruz 2 yıl içerisinde 30 okulu yaparız’ dedik. Bunun için hayırseverleri, ilçe belediyelerini, büyükşehir belediyesini devreye sokar yaparız görüşümüzü aktardık. Bu konu çok önemli ve tüm dinamikleri devreye sokarak 480 dersliği yapacağız.” dedi.

Herkesin ‘En değerli varlığımız çocuklarımız geleceğimiz’ sözlerini sarf etmesine rağmen bu konuda gerekli adımı atma noktasında eksiklikler olduğunu ifade eden Yılmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Çocuklarımız noktasında elimizi taşın altına mutlaka koymalıyız. Bütün bizim yapamadıklarımızı, beceremediklerimizi çocuklarımızdan bekliyoruz. İyi ve başarılı birey olmalarını istiyoruz. Peki ne yapıyoruz ?. İyi bir eğitim alsınlar, iyi bir birey olsunlar, yabancı dil bilsinler, sağlıklı olsunlar gibi birçok şey istiyoruz. Bunun için çocuklarımızdan ülke kaynağını, özveriyi ve aile imkanlarını sakınmamalıyız. Hep birlikte bunu yapmalıyız. Bu bizim sorumluluğumuz.”

İŞİNİ EN İYİ YAPAN BİREYLER YETİŞTİRMELİYİZ

Eğitimin bir çok çıktısı olduğuna değinen Yılmaz, “Bu çıktılardan bir tanesi milli ve manevi değerlerine sahip insan yetiştirme noktasında kimsenin tereddüdü yok. Ben buna bir tane daha ekliyorum. İşini en iyi yapan insan yetiştirmeyi en az onun kadar önemsiyorum. İşini en iyi yapmanın algısını oluşturan bir düşünceyi çocuklarımıza, bireylerimize yerleştirmeliyiz. Hangi işi yapıyorsak en iyisine yapmalıyız.” şeklinde konuştu.

Toplantıya Samsun Valisi İbrahim Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile öğretmenler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2017, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER