Büyükşehir Belediyesi 2018'de yeşile önem veriyor

Betonlaşma, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla çoğalarak yeşilin önüne geçmeye devam ederken, Samsun Büyükşehir Belediyesi 2018 yılı içerisinde yeşile doğru stratejik ilerleyecek ve ciddi yatırımlar yapacak.

Büyükşehir Belediyesi 2018'de yeşile önem veriyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü, stratejik plan çerçevesinde, kent içi yeşil alanların çoğaltılması amacıyla önemli projeler yürütecek. 2018’de gerçekleşecek projeler kapsamında; kent ormanları kurulacak, kentteki imar atıklarından kalan alanların ağaçlandırılmasından heyelan ve erozyona karşı ağaçlandırma yapılacak.

CADDE, BULVAR MEYDANLARA ÇİÇEK VE AĞAÇ…

Büyükşehir Belediyesi, kent içi yeşil alanları çoğaltmak amacı ve kent içi yeşil alanların çoğaltılması ve yerleşimlere yaygınlaştırılması stratejisiyle Tüm ilçelerde yeşil alanların çoğaltılmasına 200 bin lira kaynak ayırdı. Merkez ilçe ve diğer ilçelerdeki yol kenarlarının ağaçlandırılmasına 200 bin lira, merkez ilçe ve diğer ilçelerdeki İmar artıklarından kalan alanların ağaçlandırılmasına 500 bin lira kaynak ayıran Belediye, cadde, bulvar ve meydanlarda mevsimlik çiçek ve ağaç dikilmesine 1 milyon 500 bin lira ve yeşil alanların sulanması ve bakımına 1 milyon 500 bin lira kaynak ayırdı.

YAŞAM KALİTESİ KENT ORMANLARI İLE ARTACAK

Belediye, kentsel yaşam kalitesi standartlarını geliştirmek ve uygulamak amacı çerçevesi ve kent ormanları kurmak hedefini seyrederek imamlaşmaya müsait olmayan yerlerde ormanların kent ormanları haline getirilmesi stratejisiyle; kent ormanları kurulması için 100 bin liralık kaynak ayırdı.

TÜM İLÇELER EROZYON İÇİN AĞAÇLANDIRILACAK

Büyükşehir Belediyesi ayrıca heyelan ve erozyona karşı ağaçlandırma yapmak hedefini, heyelan ve erozyona karşı mücadele edilmesi hedefiyle sürdürecek. Belediye, tüm ilçelerde ağaçlandırma yapılması için 100 bin lira kaynak kullanacak.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER