Bütün yük Karatekeli'de

Aralık ayının başında İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı son kararnameyle Samsun’dan ayrılan iki vali yardımcısının görevleri geçici olarak Mehmet Ali Karatekeli’ye devredildi

Bütün yük Karatekeli'de

İçişleri Bakanlığınca hazırlanan kararnameyle, Samsun’da 2 vali yardımcısı ile 7 kaymakamın görev yeri değişti. 1 Aralık’ta yapılan değişikliğin ardından Samsun Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı Vali Yardımcısı Haluk Şimşek geçtiğimiz günlerde görevinden ayrıldı. Ali Galip Saral ise dün görevi bırakarak görevlerini Mehmet Ali Karatekeli’ye devretti.

 

GÖREV YERLERİ DEĞİŞTİ

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı kaymakamlar ve vali yardımcıları kararnamesi 1 Aralık’ta Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre Samsun'da Yatırım İzleme Koordinasyon Dairesi Başkanlığı'nın başında bulunan Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, Serik Kaymakamlığı'na, Samsun Vali Yardımcısı Ali Galip Saral ise Tokat Vali Yardımcılığı görevine atandı. Samsun Valiliği Hukuk Müşavirliği'ne ise, Bolu Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş getirildi. Kararnamede Samsun Vali Yardımcılığına ise İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Öztürk getirildi.


SARAL’IN GÖREVLERİ KARATEKELİ’YE


Tokat Vali Yardımcılığı’na atanan Ali Galip Saral, Sağlık Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı birimlerden sorumluydu. Saral ayrıca İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulunda da sorumluydu. Saral’ın görevleri Vali Yardımcılarından Mehmet Ali Karatekeli’ye verildi. Karatekeli’nin geçici olarak Uyuşturucu Kurul toplantılarına başkanlık yapacağı belirtildi.


GEÇİÇİ OLARAK VERİLDİ


Son yapılan yerel seçimlerin ardından 6360 Sayılı Yasa ile tüzel kişiliği kaldırılan Samsun İl Özel İdaresinin yerine Samsun Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı kuruldu. Serik Kaymakamlığına atanan Vali Yardımcısı Haluk Şimşek’in başkanlık yaptığı kurumda geçici olarak Karatekeli’ye devredildi. Samsun Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığına, İstanbul Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı yapan ve Samsun’a atanan İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Öztürk’ün getirileceği kaydediliyor.

 

Sezer SEZER

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER