Bugün hava nasıl olacak?

Samsun'da bugün havanın az bulutlu 18 derece olması bekleniyor.

Bugün hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzeybatı ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Bilecik, Kütahya, Bolu, Karabük, Çankırı, Bingöl, Muş ve Bayburt çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Trakya kesiminde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor. Samsun'da ise az bulutlu güneşli bir hava bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının güney ve iç kesimlerde artarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, genellikle güney ve batı, Karadeniz ile güneydoğu kesimlerde kuzey ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Samsun: Az bulutlu 18

Ankara: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu 27
İstanbul: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı bulutlu 23
İzmir: Az bulutlu ve açık 28
Adana: Az bulutlu ve açık 33
Antalya: Az bulutlu ve açık 26
Trabzon: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı yer yer çok bulutlu 20
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 17
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER